HaitiDocs

Done / Pòtfolyo patnè yo

Dekèsman

Dekèsman patnè finansman yo rapòte pou chak ane fiskal ayisyen (oktòb rive septanm): lajan yo peye bay yon lòt òganizasyon, oswa yo depanse lè patnè a fè travay la li menm, jan chak sous anrejistre l, an milyon dola ameriken. FY2026-27 te kòmanse 1 oktòb 2026; chif li yo rive jiska 18 oktòb 2026.

Dekèsman pa ane fiskal, FY2016-17 rive FY2026-27

Dekèsman 19 rive 25 sou 35 patnè finansman rapòte chak ane, milyon dola ameriken
FY2016-17, 880.4 milyon dola ameriken88016-17FY2017-18, 825.3 milyon dola ameriken82517-18FY2018-19, 656.0 milyon dola ameriken65618-19FY2019-20, 727.7 milyon dola ameriken72819-20FY2020-21, 819.2 milyon dola ameriken81920-21FY2021-22, 848.3 milyon dola ameriken84821-22FY2022-23, 816.5 milyon dola ameriken81622-23FY2023-24, 1,041.5 milyon dola ameriken1,04123-24FY2024-25, 915.5 milyon dola ameriken91524-25FY2025-26, 800.7 milyon dola ameriken80125-26FY2026-27, 0.4 milyon dola ameriken (jiska 18 okt)0.4jiska 18 okt26-27FY2016-17, 880.4 milyon dola ameriken88016-17FY2017-18, 825.3 milyon dola ameriken82517-18FY2018-19, 656.0 milyon dola ameriken65618-19FY2019-20, 727.7 milyon dola ameriken72819-20FY2020-21, 819.2 milyon dola ameriken81920-21FY2021-22, 848.3 milyon dola ameriken84821-22FY2022-23, 816.5 milyon dola ameriken81622-23FY2023-24, 1,041.5 milyon dola ameriken1,04123-24FY2024-25, 915.5 milyon dola ameriken91524-25FY2025-26, 800.7 milyon dola ameriken80125-26FY2026-27, 0.4 milyon dola ameriken (jiska 18 okt)0.4jiska 18 okt26-27

Tablo 1.Dekèsman pa ane fiskal, patnè finansman, milyon dola ameriken

FY2016-17Milyon dola amerikenFY2017-18Milyon dola amerikenFY2018-19Milyon dola amerikenFY2019-20Milyon dola amerikenFY2020-21Milyon dola amerikenFY2021-22Milyon dola amerikenFY2022-23Milyon dola amerikenFY2023-24Milyon dola amerikenFY2024-25Milyon dola amerikenFY2025-26Milyon dola amerikenFY2026-27jiska 18 oktMilyon dola ameriken
Dekèsman880.4825.3656.0727.7819.2848.3816.51,041.5915.5800.70.4
Patnè ki rapòte, sou 35 ki nan dosye a232123242523232523191

Pa patnè finansman

Tablo 2.Dekèsman pa patnè finansman, milyon dola ameriken

PatnèFY2025-26Milyon dola amerikenPati nan total FY2025-26FY2026-27jiska 18 oktMilyon dola ameriken
Gwoup Bank Mondyaldènye dekèsman septanm 2026173.321.6%Anyen jiska jodi a
Etazinidènye dekèsman jen 2026137.217.1%Anyen jiska jodi a
Gwoup BIDdènye dekèsman septanm 2026132.016.5%Anyen jiska jodi a
Fon komen Nasyonzini yodènye dekèsman septanm 2026109.413.7%Anyen jiska jodi a
Inyon Ewopeyendènye dekèsman septanm 202654.46.8%Anyen jiska jodi a
Kanadadènye dekèsman oktòb 202641.55.2%0.4
Resous debaz ajans Nasyonzini yodènye dekèsman septanm 202633.94.2%Anyen jiska jodi a
Fon mondyaldènye dekèsman jiyè 202632.74.1%Anyen jiska jodi a
Lòt patnè finansman16 patnè
PatnèFY2025-26Milyon dola amerikenPati nan total FY2025-26FY2026-27jiska 18 oktMilyon dola ameriken
Lafransdènye dekèsman out 202625.03.1%Anyen jiska jodi a
Laswisdènye dekèsman desanm 202513.21.6%Anyen jiska jodi a
Laswèddènye dekèsman jiyè 202612.51.6%Anyen jiska jodi a
Gavidènye dekèsman out 202610.81.3%Anyen jiska jodi a
Almaydènye dekèsman jen 20267.61.0%Anyen jiska jodi a
Espaydènye dekèsman desanm 20256.20.8%Anyen jiska jodi a
Nòvèjdènye dekèsman mas 20265.80.7%Anyen jiska jodi a
FIDAdènye dekèsman me 20263.60.5%Anyen jiska jodi a
Fon vèt pou klima adènye dekèsman fevriye 20261.60.2%Anyen jiska jodi a
Peyibadènye dekèsman avril 20260.10.0%Anyen jiska jodi a
Wayòm Inidènye dekèsman me 2026<0.10.0%Anyen jiska jodi a
Fon pou anviwònman mondyaldènye dekèsman septanm 2025Pa rapòteAnyen jiska jodi a
Fenlanndènye dekèsman jiyè 2025Pa rapòteAnyen jiska jodi a
Ostralidènye dekèsman jen 2025Pa rapòteAnyen jiska jodi a
CGIARdènye dekèsman out 2025Pa rapòteAnyen jiska jodi a
KorePa rapòteAnyen jiska jodi a
Ajans Nasyonzini, òganizasyon ki pa gouvènmantal ak fondasyon28 patnè

Yo nan lis la ak chif yo, men yo pa nan okenn total sou paj sa a.

PatnèFY2025-26Milyon dola amerikenPati nan total FY2025-26Milyon dola amerikenFY2026-27jiska 18 oktMilyon dola ameriken
Nasyonzinidènye dekèsman oktòb 2026449.87.0
International Committee of the Red Crossdènye dekèsman out 202611.3Anyen jiska jodi a
Gates Foundationdènye dekèsman septanm 20261.6Anyen jiska jodi a
Plan International Netherlandsdènye dekèsman jen 20261.2Anyen jiska jodi a
Christian Aiddènye dekèsman avril 20260.9Anyen jiska jodi a
British Red Crossdènye dekèsman jen 20260.5Anyen jiska jodi a
UN-Habitatdènye dekèsman novanm 20250.5Anyen jiska jodi a
Stichting Beheer Subsidiegelden DRAdènye dekèsman mas 20260.3Anyen jiska jodi a
Care Nederlanddènye dekèsman desanm 2025<0.1Anyen jiska jodi a
International Trade Centre (ITC)dènye dekèsman desanm 2025<0.1Anyen jiska jodi a
Fundación Fondo Mujeres del Surdènye dekèsman avril 2026<0.1Anyen jiska jodi a
Centre for Economic Policy Researchdènye dekèsman mas 2026<0.1Anyen jiska jodi a
Elrhadènye dekèsman desanm 2024Pa rapòteAnyen jiska jodi a
Académie de recherche et d'enseignement supérieur (ARES)dènye dekèsman fevriye 2024Pa rapòteAnyen jiska jodi a
ActionAid UKdènye dekèsman jen 2023Pa rapòteAnyen jiska jodi a
Association for Cultural, Technical & Educational Cooperationdènye dekèsman fevriye 2025Pa rapòteAnyen jiska jodi a
Broederlijk Delendènye dekèsman fevriye 2025Pa rapòteAnyen jiska jodi a
CISU Civil Society in Developmentdènye dekèsman septanm 2016Pa rapòteAnyen jiska jodi a
Cordaiddènye dekèsman desanm 2024Pa rapòteAnyen jiska jodi a
Entraide et Fraternitédènye dekèsman fevriye 2025Pa rapòteAnyen jiska jodi a
GEOMOUNdènye dekèsman fevriye 2025Pa rapòteAnyen jiska jodi a
Handicap International Belgiquedènye dekèsman fevriye 2025Pa rapòteAnyen jiska jodi a
Join For Water (Protos)dènye dekèsman fevriye 2024Pa rapòteAnyen jiska jodi a
Secours Catholique-Caritas FrancePa rapòteAnyen jiska jodi a
The Netherlands Red Crossdènye dekèsman septanm 2025Pa rapòteAnyen jiska jodi a
VIA Don Boscodènye dekèsman fevriye 2025Pa rapòteAnyen jiska jodi a
WelthungerhilfePa rapòteAnyen jiska jodi a
World Vision NetherlandsPa rapòteAnyen jiska jodi a

Pa sektè

Tablo 3.Dekèsman pa sektè, milyon dola ameriken

SektèFY2025-26Milyon dola amerikenPati nan total FY2025-26FY2026-27jiska 18 oktMilyon dola ameriken
Imanitè215.626.9%Anyen jiska jodi a
Agrikilti ak sekirite alimantè107.312 sou 24 patnè13.4%Anyen jiska jodi a
Sante104.59 sou 17 patnè13.1%0.41 sou 17 patnè
Gouvènans ak sekirite91.512 sou 22 patnè11.4%Anyen jiska jodi a
Transpò66.78.3%Anyen jiska jodi a
Dlo ak asenisman61.57.7%Anyen jiska jodi a
Edikasyon54.56.8%Anyen jiska jodi a
Anviwònman ak risk dezas35.411 sou 20 patnè4.4%Anyen jiska jodi a
Pwoteksyon sosyal26.77 sou 17 patnè3.3%Anyen jiska jodi a
Enèji16.32 sou 11 patnè2.0%Anyen jiska jodi a
Plizyè sektè6.46 sou 17 patnè0.8%Anyen jiska jodi a
Finans ak sektè prive6.40.8%Anyen jiska jodi a
Pa afekte4.50.6%Anyen jiska jodi a
Endistri, komès ak touris2.50.3%Anyen jiska jodi a
Kominikasyon1.01 sou 5 patnè0.1%Anyen jiska jodi a
Sipò bidjè ak dètPa rapòteAnyen jiska jodi a
Sektè pa idantifyePa rapòteAnyen jiska jodi a

Ajans Nasyonzini yo

Lajan ajans Nasyonzini yo depanse ann Ayiti. Pi fò ladan l soti nan patnè finansman ki anwo yo, kidonk yo pa ajoute l sou yo. Done pa konplè: dènye dekèsman ajans lan gen plis pase sis mwa anvan dat done yo, oswa dekèsman IATI li an 2025 pi piti pase mwatye finansman imanitè OCHA FTS anrejistre li resevwa ane sa a. Chif li yo se sòm sa li pibliye.

Tablo 4.Dekèsman ajans Nasyonzini yo, milyon dola ameriken

AjansFY2025-26Milyon dola amerikenFY2026-27jiska 18 oktMilyon dola ameriken
World Food Programmedone jiska septanm 2026222.4Anyen jiska jodi a
UNICEFdone jiska out 202686.6Anyen jiska jodi a
United Nations Development Programmedone jiska oktòb 202675.47.0
Food and Agriculture Organization (FAO)done jiska septanm 202634.4Anyen jiska jodi a
World Health Organizationdone jiska septanm 202618.9Anyen jiska jodi a
United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO)done jiska jen 20266.4Anyen jiska jodi a
International Organization for Migration (IOM)done jiska mas 2026done pa konplè2.5done pa konplèAnyen jiska jodi a
International Labour Organization (ILO)done jiska out 20262.0Anyen jiska jodi a
Joint United Nations Programme on HIV/AIDS (UNAIDS)done jiska out 20260.9Anyen jiska jodi a
United Nations Office for Project Servicesdone jiska novanm 2025done pa konplè0.1done pa konplèAnyen jiska jodi a
International Trade Centre (ITC)done jiska desanm 2025done pa konplè<0.1done pa konplèAnyen jiska jodi a
Tout ajans yo, sòm sa ki pibliye449.8done pa konplè pou 3 sou 16 ajans7.0
Lòt ajans Nasyonzini5 ajans
AjansFY2025-26FY2026-27jiska 18 okt
UN Environment Programmedone jiska me 2025done pa konplèPa rapòteAnyen jiska jodi a
UN Womendone jiska janvye 2022done pa konplèPa rapòteAnyen jiska jodi a
United Nations Development Coordination Officedone jiska desanm 2019done pa konplèPa rapòteAnyen jiska jodi a
United Nations Office for the Coordination of Humanitarian Affairsdone jiska desanm 2023done pa konplèPa rapòteAnyen jiska jodi a
United Nations Population Funddone jiska desanm 2024done pa konplèPa rapòteAnyen jiska jodi a

Konpozisyon total yo

Sous yo anrejistre lajan ki peye ak lajan ki apwouve diferan fason, epi total yo adisyone anrejistreman yo jan chak sous pibliye yo. Definisyon: montan pa sous.

Tablo 5.Dekèsman dapre mezi chak sous anrejistre, patnè finansman, milyon dola ameriken

FY2023-24Milyon dola amerikenFY2024-25Milyon dola amerikenFY2025-26Milyon dola amerikenFY2026-27jiska 18 oktMilyon dola ameriken
Dekèsman IATI (tranzaksyon tip 3): peye bay yon lòt òganizasyon815.4674.1474.50.4
Depans IATI (tranzaksyon tip 4): piblikatè a depanse l9.733.010.0Anyen
Deklarasyon IDA: chanjman nan montan ki dekèse ant de deklarasyon168.6166.0172.8Anyen
Lajan ajans Nasyonzini yo di yo resevwa nan resous debaz yo ak nan fon komen Nasyonzini yo47.742.4143.3Anyen
Tout anrejistreman1,041.5915.5800.70.4

Dekèsman konpare ak CRS OCDE a

Sistèm CRS OCDE a (Creditor Reporting System) gen sa chak donatè deklare bay OCDE li dekese pou Ayiti pandan yon ane sivil; yon ane parèt apeprè yon ane apre li fini. Montan CRS ki la yo pa gen ladan yo depans ki fèt nan peyi donatè a ni anilasyon dèt, epi yo pa ajoute nan okenn total sou paj sa yo. Definisyon: konparezon ak CRS OCDE a.

Tablo 6.Dekèsman pa ane sivil, pòtfolyo a bò kote CRS OCDE a, milyon dola ameriken

20232024
PatnèCRS OCDEPòtfolyoPòtfolyo an % CRSCRS OCDEMilyon dola amerikenPòtfolyoMilyon dola amerikenPòtfolyo an % CRS
Etazini293.3335.6114%397.3431.8109%
Gwoup BID157.9150.195%149.8151.8101%
Gwoup Bank Mondyal140.8135.096%148.8151.4102%
Kanada88.160.068%123.150.941%
Inyon Ewopeyen50.827.454%56.445.480%
Fon mondyal56.256.2100%41.041.0100%
Lafrans39.720.251%36.221.961%
Laswis21.217.482%25.418.272%
Laswèd8.610.2118%12.513.7110%
Japon15.2Anyen0%12.3Anyen0%
Gavi7.412.0164%11.719.0162%
Itali2.0Anyen0%11.18.778%
Espay10.0Anyen0%10.05.252%
Almay10.69.085%8.48.5101%
Climate Investment Funds6.8Anyen0%8.0Anyen0%
Tout patnè ki nan CRS la938.2844.590%1,090.3977.090%
Lòt patnè ki nan CRS la22 patnè
20232024
PatnèCRS OCDEPòtfolyoPòtfolyo an % CRSCRS OCDEMilyon dola amerikenPòtfolyoMilyon dola amerikenPòtfolyo an % CRS
Kore2.7Anyen0%7.3Anyen0%
Nòvèj7.67.396%5.35.298%
Adaptation FundAnyenAnyen4.4Anyen0%
Bank Devlopman Karayib9.81.718%3.3Anyen0%
Iland3.5<0.10%3.2<0.10%
Wayòm Ini<0.1<0.1148%3.23.2100%
Bèljik3.5Anyen0%3.2Anyen0%
Qatar0.4Anyen0%2.6Anyen0%
Fon pou anviwònman mondyal0.12.53,687%2.51.146%
Emira Arab IniAnyenAnyen1.2Anyen0%
Luxembourg0.9Anyen0%0.9Anyen0%
Taiwan, Lachin0.8Anyen0%0.8Anyen0%
Monaco0.2Anyen0%0.2Anyen0%
Slovenia0.1Anyen0%0.1Anyen0%
CyprusAnyenAnyen<0.1Anyen0%
LatviaAnyenAnyen<0.1Anyen0%
German Postcode LotteryAnyenAnyen<0.1Anyen0%
FenlannAnyenAnyen<0.1<0.1103%
AustriaAnyenAnyen<0.1Anyen0%
TürkiyeAnyenAnyen<0.1Anyen0%
Israel<0.1Anyen0%AnyenAnyen
Malta0.1Anyen0%AnyenAnyen

Koule finansman

Dyagram koule finansman yo swiv dekèsman chak ane depi patnè finansman an, nan kalite òganizasyon ki resevwa l ak òganizasyon ki aplike l, rive nan sektè a.

Louvri koule finansman yo

Sous

Done jiska 18 oktòb 2026
SousLi nan dat
To chanj (Rezèv Federal, FMI)18 oktòb 2026
IATI18 oktòb 2026
IATI18 oktòb 2026
IDA, eta kredi ak don18 oktòb 2026
Done pwojè BID18 oktòb 2026
IFC Finances One18 oktòb 2026
Pwogram envestisman piblik18 oktòb 2026
USAspending18 oktòb 2026
USAspending18 oktòb 2026
Bank Mondyal, tèks dokiman yo18 oktòb 2026
Avi pasasyon mache Bank mondyal18 oktòb 2026
Pwojè Bank Mondyal18 oktòb 2026
Dokiman Bank Mondyal18 oktòb 2026
CRS OCDE, 2010 rive 202516 oktòb 2026
Site paj sa a

HaitiDocs. Dekèsman. Pòtfolyo patnè yo, done jiska 18 oktòb 2026. https://www.haitidocs.org/portfolio/disbursements?lang=ht