HaitiDocs

Done / Pòtfolyo patnè yo / Sektè

Sante

134 operasyon aktif patnè finansman yo. An milyon dola ameriken sof si yo di lòt bagay. Ane fiskal ayisyen, soti oktòb rive septanm. FY2026-27 te kòmanse 1 oktòb 2026.

Dekèse nan FY2025-26

104.5 milyon dola ameriken

Jan chak sous deklare yo; 9 nan 17 patnè finansman ki nan dosye a deklare yo

Nouvo angajman nan FY2025-26

182.4 milyon dola ameriken

Apwouve oswa angaje, apre rediksyon; 6 nan 17 patnè finansman ki nan dosye a deklare yo

Pòtfolyo aktif nan dat 18 oktòb 2026

1,339.6 milyon dola ameriken

118 nan 134 operasyon aktif pibliye yon montan apwouve

Pòtfolyo nan dat 18 oktòb 2026

Pozisyon nan dat done yo. Apwouve: total tout angajman jiska jodi a sou operasyon yo, apre anilasyon yo. Dekèse jiska jodi a ak pa dekèse: jan chak patnè deklare yo.

Tablo 1.Pòtfolyo operasyon aktif yo nan dat 18 oktòb 2026, milyon dola ameriken

OperasyonApwouveTout angajman jiska jodi a sou operasyon aktif yo, apre anilasyon: yon stòk nan dat done yo.Milyon dola amerikenDekèse jiska jodi aTout dekèsman jiska jodi a sou operasyon aktif yo, jan chak patnè deklare yo.Milyon dola amerikenPa dekèseBalans chak patnè deklare ki poko dekèse, yo adisyone l sèlman lè chak operasyon ki konsène deklare l.
Operasyon aktifOperasyon ki apwouve, k ap fèt oswa k ap fèmen nan dat done yo.1341,339.6118 sou 134 rapòte1,081.0105 sou 134 rapòtePa gen total13.0, 1 sou 134 operasyon

Operasyon aktif pa patnè

Tablo 2.Operasyon aktif, sante, pa patnè finansman, milyon dola ameriken

Pòtfolyo operasyon aktif yo nan dat 18 oktòb 2026
PatnèOperasyon aktifOperasyon ki apwouve, k ap fèt oswa k ap fèmen nan dat done yo.ApwouveTout angajman jiska jodi a sou operasyon aktif yo, apre anilasyon: yon stòk nan dat done yo.Milyon dola amerikenDekèse jiska jodi aTout dekèsman jiska jodi a sou operasyon aktif yo, jan chak patnè deklare yo.Milyon dola amerikenPa dekèseBalans chak patnè deklare ki poko dekèse, yo adisyone l sèlman lè chak operasyon ki konsène deklare l.Milyon dola ameriken
Etazini47827.845 sou 47 rapòte735.439 sou 47 rapòtePa deklare
Gavi12116.011 sou 12 rapòte103.011 sou 12 rapòtePa deklare
Gwoup BID2100.4Pa deklarePa deklare
Fon mondyal398.682.4Pa deklare
Gwoup Bank Mondyal190.061.213.0
Kanada846.67 sou 8 rapòte34.0Pa deklare
Resous debaz ajans Nasyonzini yo2233.231.912 sou 22 rapòtePa deklare
Lafrans614.14 sou 6 rapòte12.54 sou 6 rapòtePa deklare
Fon komen Nasyonzini yo169.49 sou 16 rapòte18.213 sou 16 rapòtePa deklare
Almay123.01.9Pa deklare
Laswèd40.62 sou 4 rapòte0.62 sou 4 rapòtePa deklare
Laswis1Pa deklarePa deklarePa deklare
Tout patnè finansman yo1341,339.61,081.0Pa gen total13.0 pou 1 sou 134

Depans ajans Nasyonzini yo

Lajan ajans Nasyonzini yo depanse ann Ayiti. Pi fò ladan l finanse pa patnè finansman ki anwo yo, epi yo pa ajoute l sou total yo. Done pa konplè: dènye dekèsman ajans lan gen plis pase sis mwa anvan dat done yo, oswa dekèsman IATI li an 2025 pi piti pase mwatye finansman imanitè OCHA FTS anrejistre li resevwa ane sa a. Chif li yo se sòm sa li pibliye.

Tablo 3.Ajans Nasyonzini, sante, milyon dola ameriken

AjansDekèse FY2025-26Milyon dola amerikenDekèse FY2026-27jiska 18 oktMilyon dola ameriken
UNICEFdone jiska out 202616.2Anyen jiska jodi a
World Health Organizationdone jiska septanm 20267.4Anyen jiska jodi a
United Nations Development Programmedone jiska oktòb 20267.20.3
Joint United Nations Programme on HIV/AIDS (UNAIDS)done jiska out 20260.9Anyen jiska jodi a
Ajans Nasyonzini, total sa ki rapòte yoSòm ajans Nasyonzini ki deklare chif la pou ane a.31.84 sou 8 ajans0.31 sou 8 ajans

Nouvo angajman ak dekèsman, FY2016-17 rive FY2025-26

Chak ane se sòm patnè finansman ki deklare l yo, sou 17. Selil vid: pa gen montan ki deklare pou patnè a ane sa a.

Nouvo angajman ki rapòte, milyon dola ameriken
FY2016-17, 269.3 milyon dola ameriken26916-17FY2017-18, 290.3 milyon dola ameriken29017-18FY2018-19, 348.3 milyon dola ameriken34818-19FY2019-20, 331.7 milyon dola ameriken33219-20FY2020-21, 288.7 milyon dola ameriken28920-21FY2021-22, 257.7 milyon dola ameriken25821-22FY2022-23, 214.4 milyon dola ameriken21422-23FY2023-24, 244.0 milyon dola ameriken24423-24FY2024-25, 149.4 milyon dola ameriken14924-25FY2025-26, 182.4 milyon dola ameriken18225-26FY2026-27, anyen (jiska 18 okt)anyenjiska 18 okt26-27FY2016-17, 269.3 milyon dola ameriken26916-17FY2017-18, 290.3 milyon dola ameriken29017-18FY2018-19, 348.3 milyon dola ameriken34818-19FY2019-20, 331.7 milyon dola ameriken33219-20FY2020-21, 288.7 milyon dola ameriken28920-21FY2021-22, 257.7 milyon dola ameriken25821-22FY2022-23, 214.4 milyon dola ameriken21422-23FY2023-24, 244.0 milyon dola ameriken24423-24FY2024-25, 149.4 milyon dola ameriken14924-25FY2025-26, 182.4 milyon dola ameriken18225-26FY2026-27, anyen (jiska 18 okt)anyenjiska 18 okt26-27
Dekèsman ki rapòte, milyon dola ameriken
FY2016-17, 249.1 milyon dola ameriken24916-17FY2017-18, 299.5 milyon dola ameriken30017-18FY2018-19, 263.0 milyon dola ameriken26318-19FY2019-20, 260.8 milyon dola ameriken26119-20FY2020-21, 233.0 milyon dola ameriken23320-21FY2021-22, 228.5 milyon dola ameriken22821-22FY2022-23, 257.6 milyon dola ameriken25822-23FY2023-24, 245.3 milyon dola ameriken24523-24FY2024-25, 186.8 milyon dola ameriken18724-25FY2025-26, 104.5 milyon dola ameriken10525-26FY2026-27, 0.4 milyon dola ameriken (jiska 18 okt)0.4jiska 18 okt26-27FY2016-17, 249.1 milyon dola ameriken24916-17FY2017-18, 299.5 milyon dola ameriken30017-18FY2018-19, 263.0 milyon dola ameriken26318-19FY2019-20, 260.8 milyon dola ameriken26119-20FY2020-21, 233.0 milyon dola ameriken23320-21FY2021-22, 228.5 milyon dola ameriken22821-22FY2022-23, 257.6 milyon dola ameriken25822-23FY2023-24, 245.3 milyon dola ameriken24523-24FY2024-25, 186.8 milyon dola ameriken18724-25FY2025-26, 104.5 milyon dola ameriken10525-26FY2026-27, 0.4 milyon dola ameriken (jiska 18 okt)0.4jiska 18 okt26-27

Tablo 4.Dekèsman, sante, pa patnè finansman, milyon dola ameriken

PatnèFY2016-17Milyon dola amerikenFY2017-18Milyon dola amerikenFY2018-19Milyon dola amerikenFY2019-20Milyon dola amerikenFY2020-21Milyon dola amerikenFY2021-22Milyon dola amerikenFY2022-23Milyon dola amerikenFY2023-24Milyon dola amerikenFY2024-25Milyon dola amerikenFY2025-26Milyon dola amerikenDis ane
Etazini176.2206.7167.8175.7156.1152.2138.8129.1101.940.4
Fon mondyal34.743.132.826.239.939.647.847.644.932.7
Gwoup Bank Mondyal16.619.823.623.79.85.420.230.613.311.2
Gavi8.93.414.36.87.69.714.818.411.110.8
Kanada10.814.415.415.210.211.327.910.010.14.4
LafransPa deklarePa deklarePa deklarePa deklare1.94.72.95.44.33.7
Almay0.60.90.50.50.90.81.21.30.30.5
Resous debaz ajans Nasyonzini yo1.29.05.34.03.33.33.22.70.60.5
LaswèdPa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklare0.30.3
IlandPa deklare<0.1<0.10.20.1Pa deklare0.1<0.1<0.1Pa deklare
NòvèjPa deklarePa deklarePa deklare0.40.4Pa deklare−0.0Pa deklarePa deklarePa deklare
Laswis<0.1Pa deklare0.1Pa deklare<0.1Pa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklare
Fon komen Nasyonzini yo<0.12.23.08.02.71.50.70.10.1Pa deklare
Wayòm Ini0.1<0.10.1<0.10.1<0.1<0.1Pa deklarePa deklarePa deklare
Total patnè ki rapòte yoSòm patnè ki deklare chif la; yon patnè ki pa deklare anyen pa konte pou zewo.249.1299.5263.0260.8233.0228.5257.6245.3186.8104.5
Patnè ki deklare, sou 17Konbyen nan patnè finansman ki konsène yo deklare chif la pou ane a.1010111113101210119
Nouvo angajman pa patnèFY2016-17 rive FY2025-26

Tablo 5.Nouvo angajman, sante, pa patnè finansman, milyon dola ameriken

PatnèFY2016-17Milyon dola amerikenFY2017-18Milyon dola amerikenFY2018-19Milyon dola amerikenFY2019-20Milyon dola amerikenFY2020-21Milyon dola amerikenFY2021-22Milyon dola amerikenFY2022-23Milyon dola amerikenFY2023-24Milyon dola amerikenFY2024-25Milyon dola amerikenFY2025-26Milyon dola amerikenDis ane
Gwoup BIDPa deklarePa deklare0.80.2Pa deklare0.20.4Pa deklare0.4100.0
Fon mondyal20.151.337.215.459.217.944.166.520.235.5
Etazini187.7179.4220.1269.7174.4156.3133.5143.299.032.5
Gavi5.04.511.911.79.417.39.314.215.912.2
Resous debaz ajans Nasyonzini yo1.210.95.36.13.36.63.25.10.61.8
AlmayPa deklare1.10.21.01.11.60.80.90.30.5
Kanada30.242.3Pa deklare2.723.80.522.112.010.7Pa deklare
LafransPa deklarePa deklarePa deklare1.814.82.80.51.62.3Pa deklare
NòvèjPa deklarePa deklarePa deklare0.7Pa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklare
LaswèdPa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklare0.30.3Pa deklarePa deklare
LaswisPa deklarePa deklare0.2Pa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklare
Fon komen Nasyonzini yo<0.10.72.62.32.70.70.20.10.1Pa deklare
Wayòm Ini<0.10.1<0.1<0.1Pa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklare
Gwoup Bank Mondyal25.0Pa deklare70.020.0Pa deklare53.9Pa deklarePa deklarePa deklarePa deklare
Total patnè ki rapòte yoSòm patnè ki deklare chif la; yon patnè ki pa deklare anyen pa konte pou zewo.269.3290.3348.3331.7288.7257.7214.4244.0149.4182.4
Patnè ki deklare, sou 17Konbyen nan patnè finansman ki konsène yo deklare chif la pou ane a.88101281010996

Operasyon

Operasyon aktif (189)

189 operasyon, 134 ladan yo se pou patnè finansman. Patnè finansman, apwouve jiska jodi a (stòk): 1,339.6 milyon dola ameriken, rapòte pou 118 sou 134. Dekèse nan FY2025-26 (koule): 96.6 milyon dola ameriken, rapòte pou 66 sou 134. 1 operasyon konte ak operasyon manman l.

Lis 189 operasyon yo

Operasyon planifye (1)

1 operasyon; pou patnè finansman: 1. Patnè finansman, apwouve jiska jodi a (stòk): pa deklare. Dekèse nan FY2025-26 (koule): anyen.

Lis operasyon an

Operasyon fèmen ak kanpe (1,069)

1,069 operasyon, 838 ladan yo se pou patnè finansman. Patnè finansman, apwouve jiska jodi a (stòk): 3,406.1 milyon dola ameriken, rapòte pou 752 sou 838. Dekèse nan FY2025-26 (koule): 7.9 milyon dola ameriken, rapòte pou 10 sou 838. 2 operasyon konte ak operasyon manman yo.

Tablo 6.Operasyon fèmen ak kanpe, milyon dola ameriken

VIH/SIDA - Ayiti (1 janvye 2007-31 desanm 2008)Global Fund, The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malariades 20082007Fèmen18.818.8Pa deklare
Ranfòsman kapasite de sant ekselansUnited States, CDCdes 20212016Fèmen18.64.5Pa deklare
Amelyorasyon sante repwodiktifCanada, Foreign Affairs, Trade and Development Canada (DFATD)sep 20142008Fèmen17.818.1Pa deklare
Ranfòsman sèvis klinik VIH nan yon rezo enstitisyonUnited States, CDCsep 20192016Fèmen17.0−0.1Pa deklare
Aplike yon pwogram makètin sosyal pou rezilta sante espesifikUnited States, USAIDavr 20142009Fèmen16.54.7Pa deklare
GH11-11112: amelyorasyon sèvis klinik entegre kont VIHUnited States, CDCsep 20162011Fèmen8.5Pa deklarePa deklare
Envesti pou enpak kont malarya - Ayiti (01-Jan-2016 rive 31-Des-2017)Global Fund, The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malariades 20172016Fèmen16.516.6Pa deklare
Avanse patnè ak planin familyal kominotèUnited States, USAIDsep 20192012Fèmen16.416.7Pa deklare
Sipò pou lit kont IST ak VIH/SIDA (PALIH) - Faz IICanada, Foreign Affairs, Trade and Development Canada (DFATD)me 20132006Fèmen16.116.7Pa deklare
Sipò pou pwogram vaksinasyon elaji - Òganizasyon Panameriken SanteCanada, Foreign Affairs, Trade and Development Canada (DFATD)jen 20152007Fèmen15.415.2Pa deklare
Pwojè repons ijans kont koleraAidDatamas 20142011Fèmen15.08.1Pa deklare
Repons ijans pou kontni koleraIDB Group, IDBdes 20132010Fèmen15.014.9Pa deklare
Pataj depans pou Agence Francaise de Development (AFD) - pilye 3United States, USAIDsep 20152014Fèmen15.015.0Pa deklare
Jesyon entegre sante manman ak timoun nan Artibonite (PRISMA II)Canada, Foreign Affairs, Trade and Development Canada (DFATD)fev 20232017Fèmen14.8Pa deklarePa deklare
Devlopman kourikoulòm ak fòmasyon klinik ak sante piblikUnited States, CDCsep 20242018Fèmen14.710.3Pa deklare
Pwojè repons ijans kont koleraWorld Bank Group, IDAmas 20142011Fèmen14.715.00.0
Aksyon kominote nan sante pou ogmante nitrisyon (aksyon)United States, USAIDdes 20212016Fèmen14.114.1Pa deklare
Biwo kowoperasyon - Ayiti/Kanada - 2010-2016Canada, Foreign Affairs, Trade and Development Canada (DFATD)des 20162010Fèmen13.70.1Pa deklare
Kenbe rezilta sante atravè sektè prive a (SHOPS) PlusUnited States, USAIDdes 20222015Fèmen13.713.7Pa deklare
Tibèkiloz - Ayiti (01-out-2004-16-me-2011)Global Fund, The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malariame 20112004Fèmen13.713.7Pa deklare

Sous

Done jiska 18 oktòb 2026
SousKonsilte nan dat
fts:2021:summary_gap18 oktòb 2026
To chanj (Rezèv Federal, FMI)18 oktòb 2026
IATI18 oktòb 2026
IATI18 oktòb 2026
Relve kredi ak don IDA18 oktòb 2026
Done pwojè BID18 oktòb 2026
Pwogram Envestisman Piblik18 oktòb 2026
USAspending18 oktòb 2026
USAspending18 oktòb 2026
Pwojè Bank Mondyal18 oktòb 2026
OCHA FTS, 2010 rive 202618 oktòb 2026
Site paj sa a

HaitiDocs. Sante. Pòtfolyo patnè yo, done jiska 18 oktòb 2026. https://www.haitidocs.org/portfolio/sectors/health?lang=ht