HaitiDocs

Done / Pòtfolyo patnè yo

Finansman patnè devlopman yo

Finansman patnè devlopman Ayiti yo, jan chak patnè pibliye l, an milyon dola ameriken. Ane fiskal ayisyen, soti oktòb rive septanm; FY2026-27 te kòmanse 1 oktòb 2026.

Dekèse nan FY2025-26

800.7 milyon dola ameriken

Jan chak sous anrejistre yo; 19 nan 35 patnè finansman ki nan dosye a pibliye yo

Dekèsman pa ane, patnè ak sektè

Nouvo angajman nan FY2025-26

675.0 milyon dola ameriken

Apwouve oswa angaje, apre rediksyon; 16 nan 35 patnè finansman ki nan dosye a pibliye yo

Angajman ak pòtfolyo aktif la

Pòtfolyo aktif nan dat 18 oktòb 2026

6,029.9 milyon dola ameriken

718 nan 999 operasyon aktif pibliye yon montan apwouve

Gade operasyon aktif yo

Pa ane fiskal, FY2016-17 rive FY2026-27

Dekèsman, milyon dola ameriken; 19 rive 25 nan 35 patnè finansman ki nan dosye a pibliye yo chak ane
FY2016-17, 880.4 milyon dola ameriken88016-17FY2017-18, 825.3 milyon dola ameriken82517-18FY2018-19, 656.0 milyon dola ameriken65618-19FY2019-20, 727.7 milyon dola ameriken72819-20FY2020-21, 819.2 milyon dola ameriken81920-21FY2021-22, 848.3 milyon dola ameriken84821-22FY2022-23, 816.5 milyon dola ameriken81622-23FY2023-24, 1,041.5 milyon dola ameriken1,04123-24FY2024-25, 915.5 milyon dola ameriken91524-25FY2025-26, 800.7 milyon dola ameriken80125-26FY2026-27, 0.4 milyon dola ameriken (jiska 18 okt)0.4jiska 18 okt26-27FY2016-17, 880.4 milyon dola ameriken88016-17FY2017-18, 825.3 milyon dola ameriken82517-18FY2018-19, 656.0 milyon dola ameriken65618-19FY2019-20, 727.7 milyon dola ameriken72819-20FY2020-21, 819.2 milyon dola ameriken81920-21FY2021-22, 848.3 milyon dola ameriken84821-22FY2022-23, 816.5 milyon dola ameriken81622-23FY2023-24, 1,041.5 milyon dola ameriken1,04123-24FY2024-25, 915.5 milyon dola ameriken91524-25FY2025-26, 800.7 milyon dola ameriken80125-26FY2026-27, 0.4 milyon dola ameriken (jiska 18 okt)0.4jiska 18 okt26-27
Nouvo angajman, milyon dola ameriken; 16 rive 22 nan 35 patnè finansman ki nan dosye a pibliye yo chak ane
FY2016-17, 937.3 milyon dola ameriken93716-17FY2017-18, 1,241.8 milyon dola ameriken1,24217-18FY2018-19, 1,209.5 milyon dola ameriken1,20918-19FY2019-20, 955.6 milyon dola ameriken95619-20FY2020-21, 1,074.6 milyon dola ameriken1,07520-21FY2021-22, 1,210.2 milyon dola ameriken1,21021-22FY2022-23, 884.0 milyon dola ameriken88422-23FY2023-24, 1,017.5 milyon dola ameriken1,01723-24FY2024-25, 729.4 milyon dola ameriken72924-25FY2025-26, 675.0 milyon dola ameriken67525-26FY2026-27, anyen (jiska 18 okt)anyenjiska 18 okt26-27FY2016-17, 937.3 milyon dola ameriken93716-17FY2017-18, 1,241.8 milyon dola ameriken1,24217-18FY2018-19, 1,209.5 milyon dola ameriken1,20918-19FY2019-20, 955.6 milyon dola ameriken95619-20FY2020-21, 1,074.6 milyon dola ameriken1,07520-21FY2021-22, 1,210.2 milyon dola ameriken1,21021-22FY2022-23, 884.0 milyon dola ameriken88422-23FY2023-24, 1,017.5 milyon dola ameriken1,01723-24FY2024-25, 729.4 milyon dola ameriken72924-25FY2025-26, 675.0 milyon dola ameriken67525-26FY2026-27, anyen (jiska 18 okt)anyenjiska 18 okt26-27

Koule finansman, FY2026-27

Dekèsman, FY2026-27, an milyon dola ameriken, jan yo pibliye yo: depi patnè finansman an, atravè kanal la ak òganizasyon ki aplike a, rive nan sektè a. FY2026-27 poko fini: koule li yo rive jiska 18 oktòb 2026.

Liy Pwogram Envestisman Piblik la kouvri FY2024-25, FY2025-26. FY2026-27 pa genyen.

Dekèsman, FY2026-27, milyon dola ameriken
Patnè finansmanKanalÒganizasyon ki aplikeSektèSous pa anrejistre rive nan Ajans, fon oswa komisyon Nasyonzini: 7.0 milyon dola ameriken (depans ajans lan ki depase lajan yo swiv rive jwenn li)Ajans, fon oswa komisyon Nasyonzini rive nan Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD): 7.0 milyon dola ameriken (depans ajans lan ki depase lajan yo swiv rive jwenn li)Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD) rive nan Gouvènans ak sekirite: 6.5 milyon dola ameriken (depans ajans lan)Canada rive nan Kalite òganizasyon ki resevwa a pa rapòte: 0.4 milyon dola ameriken (moun ki resevwa ki nonmen yo depase montan patnè a)Kalite òganizasyon ki resevwa a pa rapòte rive nan Benefisyè pa anrejistre: 0.4 milyon dola ameriken (moun ki resevwa ki nonmen yo depase montan patnè a)Benefisyè pa anrejistre rive nan Sante: 0.4 milyon dola ameriken (moun ki resevwa ki nonmen yo depase montan patnè a)Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD) rive nan Sante: 0.3 milyon dola ameriken (depans ajans lan)Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD) rive nan Dlo ak asenisman: 0.1 milyon dola ameriken (depans ajans lan)Benefisyè pa anrejistre rive nan Gouvènans ak sekirite: 0.1 milyon dola ameriken (moun ki resevwa ki nonmen yo depase montan patnè a)Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD) rive nan Imanitè: <0.1 milyon dola ameriken (depans ajans lan)Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD) rive nan Anviwònman ak risk dezas: <0.1 milyon dola ameriken (depans ajans lan)Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD) rive nan Pwoteksyon sosyal: <0.1 milyon dola ameriken (depans ajans lan)Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD) rive nan Pa afekte: <0.1 milyon dola ameriken (depans ajans lan)Sous pa anrejistre: 7.0 milyon dola amerikenSous pa anrejistre 7.0Canada: 0.4 milyon dola amerikenCanada 0.4Ajans, fon oswa komisyon Nasyonzini: 7.0 milyon dola amerikenAjans, fon oswa komisyon Nasyonzini 7.0Kalite òganizasyon ki resevwa a pa rapòte: 0.4 milyon dola amerikenKalite òganizasyon ki resevwa a pa rapòte 0.4Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD): 7.0 milyon dola amerikenPwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD) 7.0Benefisyè pa anrejistre: 0.4 milyon dola amerikenBenefisyè pa anrejistre 0.4Gouvènans ak sekirite: 6.6 milyon dola amerikenGouvènans ak sekirite 6.6Sante: 0.6 milyon dola amerikenSante 0.6Dlo ak asenisman: 0.1 milyon dola amerikenDlo ak asenisman 0.1Imanitè: <0.1 milyon dola amerikenImanitè <0.1Anviwònman ak risk dezas: <0.1 milyon dola amerikenAnviwònman ak risk dezas <0.1Pwoteksyon sosyal: <0.1 milyon dola amerikenPwoteksyon sosyal <0.1Pa afekte: <0.1 milyon dola amerikenPa afekte <0.1

Lajè yon bann swiv montan an. Mete flèch la sou yon bann oswa yon bwat pou wè montan li ak pati li, klike pou swiv li nan dyagram lan, klike de fwa pou louvri anrejistreman li yo oswa paj li.

Bwat yon bayè gen ladan sa ajans Nasyonzini yo di yo resevwa nan men li plis pase dosye pa l, pati Ayiti nan aktivite plizyè peyi, ak finansman bank ki dekèse nan yon lòt ane fiskal. Total yo anba dyagram lan bay chak pati.

Definisyon kolòn yo ak « Pa swiv »: Done ak definisyon.

Diferan fason yo ekri non yon menm òganizasyon parèt nan yon sèl bwat (varyant non). Lè yon anrejistreman pa bay kalite òganizasyon ki resevwa a, yo pran l nan lòt anrejistreman dapre règ fiks (règ yo); chak bann di ki règ ki aplike.

Patnè finansman rive nan kanal
Patnè finansmanKanalSous pa anrejistre rive nan Ajans, fon oswa komisyon Nasyonzini: 7.0 milyon dola ameriken (depans ajans lan ki depase lajan yo swiv rive jwenn li)Canada rive nan Kalite òganizasyon ki resevwa a pa rapòte: 0.4 milyon dola ameriken (moun ki resevwa ki nonmen yo depase montan patnè a)Sous pa anrejistre: 7.0 milyon dola amerikenSous pa anrejistre 7.0Ajans, fon oswa komisyon Nasyonzini: 7.0 milyon dola amerikenAjans, fon oswa… 7.0Canada: 0.4 milyon dola amerikenCanada 0.4Kalite òganizasyon ki resevwa a pa rapòte: 0.4 milyon dola amerikenKalite òganizasyon ki… 0.4
Kanal rive nan òganizasyon ki aplike
KanalÒganizasyon ki aplikeAjans, fon oswa komisyon Nasyonzini rive nan Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD): 7.0 milyon dola ameriken (depans ajans lan ki depase lajan yo swiv rive jwenn li)Kalite òganizasyon ki resevwa a pa rapòte rive nan Benefisyè pa anrejistre: 0.4 milyon dola ameriken (moun ki resevwa ki nonmen yo depase montan patnè a)Ajans, fon oswa komisyon Nasyonzini: 7.0 milyon dola amerikenAjans, fon oswa… 7.0Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD): 7.0 milyon dola amerikenPwogram Nasyonzi… (PNUD) 7.0Kalite òganizasyon ki resevwa a pa rapòte: 0.4 milyon dola amerikenKalite òganizasyon ki… 0.4Benefisyè pa anrejistre: 0.4 milyon dola amerikenBenefisyè pa anrejistre 0.4
Òganizasyon ki aplike rive nan sektè
Òganizasyon ki aplikeSektèPwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD) rive nan Gouvènans ak sekirite: 6.5 milyon dola ameriken (depans ajans lan)Benefisyè pa anrejistre rive nan Sante: 0.4 milyon dola ameriken (moun ki resevwa ki nonmen yo depase montan patnè a)Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD) rive nan Sante: 0.3 milyon dola ameriken (depans ajans lan)Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD) rive nan Dlo ak asenisman: 0.1 milyon dola ameriken (depans ajans lan)Benefisyè pa anrejistre rive nan Gouvènans ak sekirite: 0.1 milyon dola ameriken (moun ki resevwa ki nonmen yo depase montan patnè a)Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD) rive nan Imanitè: <0.1 milyon dola ameriken (depans ajans lan)Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD) rive nan Anviwònman ak risk dezas: <0.1 milyon dola ameriken (depans ajans lan)Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD) rive nan Pwoteksyon sosyal: <0.1 milyon dola ameriken (depans ajans lan)Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD) rive nan Pa afekte: <0.1 milyon dola ameriken (depans ajans lan)Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD): 7.0 milyon dola amerikenPwogram Nasyonzi… (PNUD) 7.0Gouvènans ak sekirite: 6.6 milyon dola amerikenGouvènans ak sekirite 6.6Sante: 0.6 milyon dola amerikenSante 0.6Benefisyè pa anrejistre: 0.4 milyon dola amerikenBenefisyè pa anrejistre 0.4Dlo ak asenisman: 0.1 milyon dola amerikenDlo ak asenisman 0.1Imanitè: <0.1 milyon dola amerikenImanitè <0.1Anviwònman ak risk dezas: <0.1 milyon dola amerikenAnviwònman ak risk dezas <0.1Pwoteksyon sosyal: <0.1 milyon dola amerikenPwoteksyon sosyal <0.1Pa afekte: <0.1 milyon dola amerikenPa afekte <0.1

Twa dyagram, youn pou chak pè kolòn, sou menm echèl. Touche yon bwat oswa yon bann pou klere finansman li nan tou twa epi li chif li yo anba dyagram lan; touche l ankò pou louvri paj li.

RekonsilyasyonPatnè finansman yo 0.4 milyon dola ameriken; lòt sous 7.0 milyon dola ameriken; total dyagram lan 7.4 milyon dola ameriken

Tablo 1.Rekonsilyasyon koule finansman yo: Dekèsman, FY2026-27, milyon dola ameriken

Milyon dola ameriken
Sous lajan yo (premye kolòn)
Operasyon patnè finansman yo, balans pozitif0.0
Pati Ayiti nan aktivite plizyè peyi0.4
Anrejistreman patnè finansman yo0.4
Pou memwa: paj Dekèsman ak Angajman yo0.4
Total patnè finansman yo0.4
Sous pa anrejistre7.0
Depans ajans Nasyonzini yo, sous pa anrejistre7.0
Total dyagram lan7.4
Itilizasyon lajan yo (kolòn sektè yo)
Afekte nan yon sektè7.4
Total dyagram lan7.4
Yon depatman6.8
Plizyè depatman0.1
Depatman pa deklare0.4
Pou memwa: montan ki pa atribiye
Benefisyè pa anrejistre (kolòn òganizasyon ki aplike yo)0.4
Kalite benefisyè pa anrejistre (kolòn kanal yo)0.4

Tout kolòn yo adisyone bay total dyagram lan. Montan ki pa atribiye yo parèt kòm bwat apa.

Chif ki dèyè dyagram lan

Yon tablo pou chak pè kolòn dyagram lan konekte. Chak liy se yon bann: kote finansman an soti ak kote l ale, montan an an milyon dola ameriken, ak kijan yo konnen moun ki resevwa l.

Patnè finansman rive nan kanal2 koule
SotiRiveMilyon dola amerikenMoun ki resevwa, dapre
Sous pa anrejistreAjans, fon oswa komisyon Nasyonzini7.0depans ajans lan ki depase lajan yo swiv rive jwenn li
CanadaKalite òganizasyon ki resevwa a pa rapòte0.4moun ki resevwa ki nonmen yo depase montan patnè a
Kanal rive nan òganizasyon ki aplike2 koule
SotiRiveMilyon dola amerikenMoun ki resevwa, dapre
Ajans, fon oswa komisyon NasyonziniPwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD)7.0depans ajans lan ki depase lajan yo swiv rive jwenn li
Kalite òganizasyon ki resevwa a pa rapòteBenefisyè pa anrejistre0.4moun ki resevwa ki nonmen yo depase montan patnè a
Òganizasyon ki aplike rive nan sektè9 koule
SotiRiveMilyon dola amerikenMoun ki resevwa, dapre
Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD)Gouvènans ak sekirite6.5depans ajans lan
Benefisyè pa anrejistreSante0.4moun ki resevwa ki nonmen yo depase montan patnè a
Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD)Sante0.3depans ajans lan
Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD)Dlo ak asenisman0.1depans ajans lan
Benefisyè pa anrejistreGouvènans ak sekirite0.1moun ki resevwa ki nonmen yo depase montan patnè a
Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD)Imanitè<0.1depans ajans lan
Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD)Anviwònman ak risk dezas<0.1depans ajans lan
Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD)Pwoteksyon sosyal<0.1depans ajans lan
Pwogram Nasyonzini pou Devlopman (PNUD)Pa afekte<0.1depans ajans lan

Total ak rekonsilyasyon

Tablo 2.Total, Dekèsman, FY2026-27, milyon dola ameriken

Milyon dola ameriken
Pati Ayiti nan aktivite plizyè peyi, dapre pousantaj chak piblikatè bay Ayiti0.4
Depans ajans Nasyonzini yo ki depase lajan yo swiv rive jwenn yo7.0
Finansman okenn anrejistreman pa nonmen moun ki resevwa l (ladan montan ki anwo yo)0.4

Tablo 3.Total patnè finansman yo sou paj Dekèsman ak Angajman yo ak koule finansman yo, Dekèsman, FY2026-27, milyon dola ameriken

Milyon dola ameriken
Total patnè finansman yo, paj Dekèsman ak Angajman yo0.4
Koule finansman: balans pozitif ane a pou chak operasyon patnè finansman, alokasyon fon komen yo ladanPa rapòte
Resous debaz ajans Nasyonzini yo ak montan fon komen ki deyò koule yo0.0
Balans negatif ane a0.0
Lòt diferans0.0

Chak ane, total patnè finansman yo egal koule finansman yo, plis resous debaz ajans Nasyonzini yo ak montan fon komen ki deyò koule yo, plis balans negatif ane a, plis lòt diferans. Yon alokasyon fon komen depans ajans ki resevwa l la pa konte deja fè pati koule finansman yo.

Done jiska 18 oktòb 2026. Sous ak metodoloji

Site paj sa a

HaitiDocs. Finansman patnè devlopman yo. Pòtfolyo patnè yo, done jiska 18 oktòb 2026. https://www.haitidocs.org/portfolio?lang=ht

Done ak definisyon