HaitiDocs

Done / Pòtfolyo patnè yo / Sektè

Sante

134 operasyon aktif patnè finansman yo. An milyon dola ameriken sof si yo di lòt bagay. Ane fiskal ayisyen, soti oktòb rive septanm. FY2026-27 te kòmanse 1 oktòb 2026.

Dekèse nan FY2025-26

104.5 milyon dola ameriken

Jan chak sous anrejistre yo; 9 nan 17 patnè finansman ki nan dosye a pibliye yo

Nouvo angajman nan FY2025-26

182.4 milyon dola ameriken

Apwouve oswa angaje, apre rediksyon; 6 nan 17 patnè finansman ki nan dosye a pibliye yo

Pòtfolyo aktif nan dat 18 oktòb 2026

1,339.6 milyon dola ameriken

118 nan 134 operasyon aktif pibliye yon montan apwouve

Pòtfolyo nan dat 18 oktòb 2026

Yon pozisyon nan dat done yo: apwouve se tout angajman jiska jodi a sou operasyon yo, san anilasyon yo; dekèse jiska jodi a ak pa dekèse se sa chak patnè pibliye.

Tablo 1.Pòtfolyo operasyon aktif yo nan dat 18 oktòb 2026, milyon dola ameriken

OperasyonApwouveMilyon dola amerikenDekèse jiska jodi aMilyon dola amerikenPa dekèse
Operasyon aktif1341,339.6118 sou 134 rapòte1,081.0105 sou 134 rapòtePa gen total13.0, 1 sou 134 op.

Operasyon aktif pa patnè

Tablo 2.Operasyon aktif, sante, pa patnè finansman, milyon dola ameriken

Pòtfolyo operasyon aktif yo nan dat 18 oktòb 2026
PatnèOperasyon aktifApwouveMilyon dola amerikenDekèse jiska jodi aMilyon dola amerikenPa dekèseMilyon dola ameriken
Etazini47827.845 sou 47 rapòte735.439 sou 47 rapòtePa rapòte
Gavi12116.011 sou 12 rapòte103.011 sou 12 rapòtePa rapòte
Gwoup BID2100.4Pa rapòtePa rapòte
Fon mondyal398.682.4Pa rapòte
Gwoup Bank Mondyal190.061.213.0
Kanada846.67 sou 8 rapòte34.0Pa rapòte
Resous debaz ajans Nasyonzini yo2233.231.912 sou 22 rapòtePa rapòte
Lafrans614.14 sou 6 rapòte12.54 sou 6 rapòtePa rapòte
Fon komen Nasyonzini yo169.49 sou 16 rapòte18.213 sou 16 rapòtePa rapòte
Almay123.01.9Pa rapòte
Laswèd40.62 sou 4 rapòte0.62 sou 4 rapòtePa rapòte
Laswis1Pa rapòtePa rapòtePa rapòte
Tout patnè finansman yo1341,339.61,081.0Pa gen total13.0 pou 1 sou 134

Depans ajans Nasyonzini yo

Lajan ajans Nasyonzini yo depanse ann Ayiti. Pi fò ladan l soti nan patnè finansman ki anwo yo, kidonk yo pa ajoute l sou yo. Done pa konplè: dènye dekèsman ajans lan gen plis pase sis mwa anvan dat done yo, oswa dekèsman IATI li an 2025 pi piti pase mwatye finansman imanitè OCHA FTS anrejistre li resevwa ane sa a. Chif li yo se sòm sa li pibliye.

Tablo 3.Ajans Nasyonzini, sante, milyon dola ameriken

AjansDekèse FY2025-26Milyon dola amerikenDekèse FY2026-27jiska 18 oktMilyon dola ameriken
UNICEFdone jiska out 202616.2Anyen jiska jodi a
World Health Organizationdone jiska septanm 20267.4Anyen jiska jodi a
United Nations Development Programmedone jiska oktòb 20267.20.3
Joint United Nations Programme on HIV/AIDS (UNAIDS)done jiska out 20260.9Anyen jiska jodi a
Ajans Nasyonzini, total sa ki rapòte yo31.84 sou 8 ajans0.31 sou 8 ajans

Nouvo angajman ak dekèsman, FY2016-17 rive FY2025-26

Total patnè finansman ki rapòte chak ane, sou 17. Yon selil vid: pa gen anyen ki anrejistre pou patnè a ane sa a.

Nouvo angajman ki rapòte, milyon dola ameriken
FY2016-17, 269.3 milyon dola ameriken26916-17FY2017-18, 290.3 milyon dola ameriken29017-18FY2018-19, 348.3 milyon dola ameriken34818-19FY2019-20, 331.7 milyon dola ameriken33219-20FY2020-21, 288.7 milyon dola ameriken28920-21FY2021-22, 257.7 milyon dola ameriken25821-22FY2022-23, 214.4 milyon dola ameriken21422-23FY2023-24, 244.0 milyon dola ameriken24423-24FY2024-25, 149.4 milyon dola ameriken14924-25FY2025-26, 182.4 milyon dola ameriken18225-26FY2026-27, anyen (jiska 18 okt)anyenjiska 18 okt26-27FY2016-17, 269.3 milyon dola ameriken26916-17FY2017-18, 290.3 milyon dola ameriken29017-18FY2018-19, 348.3 milyon dola ameriken34818-19FY2019-20, 331.7 milyon dola ameriken33219-20FY2020-21, 288.7 milyon dola ameriken28920-21FY2021-22, 257.7 milyon dola ameriken25821-22FY2022-23, 214.4 milyon dola ameriken21422-23FY2023-24, 244.0 milyon dola ameriken24423-24FY2024-25, 149.4 milyon dola ameriken14924-25FY2025-26, 182.4 milyon dola ameriken18225-26FY2026-27, anyen (jiska 18 okt)anyenjiska 18 okt26-27
Dekèsman ki rapòte, milyon dola ameriken
FY2016-17, 249.1 milyon dola ameriken24916-17FY2017-18, 299.5 milyon dola ameriken30017-18FY2018-19, 263.0 milyon dola ameriken26318-19FY2019-20, 260.8 milyon dola ameriken26119-20FY2020-21, 233.0 milyon dola ameriken23320-21FY2021-22, 228.5 milyon dola ameriken22821-22FY2022-23, 257.6 milyon dola ameriken25822-23FY2023-24, 245.3 milyon dola ameriken24523-24FY2024-25, 186.8 milyon dola ameriken18724-25FY2025-26, 104.5 milyon dola ameriken10525-26FY2026-27, 0.4 milyon dola ameriken (jiska 18 okt)0.4jiska 18 okt26-27FY2016-17, 249.1 milyon dola ameriken24916-17FY2017-18, 299.5 milyon dola ameriken30017-18FY2018-19, 263.0 milyon dola ameriken26318-19FY2019-20, 260.8 milyon dola ameriken26119-20FY2020-21, 233.0 milyon dola ameriken23320-21FY2021-22, 228.5 milyon dola ameriken22821-22FY2022-23, 257.6 milyon dola ameriken25822-23FY2023-24, 245.3 milyon dola ameriken24523-24FY2024-25, 186.8 milyon dola ameriken18724-25FY2025-26, 104.5 milyon dola ameriken10525-26FY2026-27, 0.4 milyon dola ameriken (jiska 18 okt)0.4jiska 18 okt26-27

Tablo 4.Dekèsman, sante, pa patnè finansman, milyon dola ameriken

PatnèFY2016-17Milyon dola amerikenFY2017-18Milyon dola amerikenFY2018-19Milyon dola amerikenFY2019-20Milyon dola amerikenFY2020-21Milyon dola amerikenFY2021-22Milyon dola amerikenFY2022-23Milyon dola amerikenFY2023-24Milyon dola amerikenFY2024-25Milyon dola amerikenFY2025-26Milyon dola amerikenDis ane
Etazini176.2206.7167.8175.7156.1152.2138.8129.1101.940.4
Fon mondyal34.743.132.826.239.939.647.847.644.932.7
Gwoup Bank Mondyal16.619.823.623.79.85.420.230.613.311.2
Gavi8.93.414.36.87.69.714.818.411.110.8
Kanada10.814.415.415.210.211.327.910.010.14.4
LafransPa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòte1.94.72.95.44.33.7
Almay0.60.90.50.50.90.81.21.30.30.5
Resous debaz ajans Nasyonzini yo1.29.05.34.03.33.33.22.70.60.5
LaswèdPa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòte0.30.3
IlandPa rapòte<0.1<0.10.20.1Pa rapòte0.1<0.1<0.1Pa rapòte
NòvèjPa rapòtePa rapòtePa rapòte0.40.4Pa rapòte−0.0Pa rapòtePa rapòtePa rapòte
Laswis<0.1Pa rapòte0.1Pa rapòte<0.1Pa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòte
Fon komen Nasyonzini yo<0.12.23.08.02.71.50.70.10.1Pa rapòte
Wayòm Ini0.1<0.10.1<0.10.1<0.1<0.1Pa rapòtePa rapòtePa rapòte
Total patnè ki rapòte yo249.1299.5263.0260.8233.0228.5257.6245.3186.8104.5
Patnè ki rapòte, sou 17 ki nan dosye a1010111113101210119
Nouvo angajman pa patnèFY2016-17 rive FY2025-26

Tablo 5.Nouvo angajman, sante, pa patnè finansman, milyon dola ameriken

PatnèFY2016-17Milyon dola amerikenFY2017-18Milyon dola amerikenFY2018-19Milyon dola amerikenFY2019-20Milyon dola amerikenFY2020-21Milyon dola amerikenFY2021-22Milyon dola amerikenFY2022-23Milyon dola amerikenFY2023-24Milyon dola amerikenFY2024-25Milyon dola amerikenFY2025-26Milyon dola amerikenDis ane
Gwoup BIDPa rapòtePa rapòte0.80.2Pa rapòte0.20.4Pa rapòte0.4100.0
Fon mondyal20.151.337.215.459.217.944.166.520.235.5
Etazini187.7179.4220.1269.7174.4156.3133.5143.299.032.5
Gavi5.04.511.911.79.417.39.314.215.912.2
Resous debaz ajans Nasyonzini yo1.210.95.36.13.36.63.25.10.61.8
AlmayPa rapòte1.10.21.01.11.60.80.90.30.5
Kanada30.242.3Pa rapòte2.723.80.522.112.010.7Pa rapòte
LafransPa rapòtePa rapòtePa rapòte1.814.82.80.51.62.3Pa rapòte
NòvèjPa rapòtePa rapòtePa rapòte0.7Pa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòte
LaswèdPa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòte0.30.3Pa rapòtePa rapòte
LaswisPa rapòtePa rapòte0.2Pa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòte
Fon komen Nasyonzini yo<0.10.72.62.32.70.70.20.10.1Pa rapòte
Wayòm Ini<0.10.1<0.1<0.1Pa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòte
Gwoup Bank Mondyal25.0Pa rapòte70.020.0Pa rapòte53.9Pa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòte
Total patnè ki rapòte yo269.3290.3348.3331.7288.7257.7214.4244.0149.4182.4
Patnè ki rapòte, sou 17 ki nan dosye a88101281010996

Operasyon

Operasyon aktif (189)

189 operasyon, 134 ladan yo se pou patnè finansman. Patnè finansman, apwouve jiska jodi a (stòk): 1,339.6 milyon dola ameriken, rapòte pou 118 sou 134. Dekèse nan FY2025-26 (flo): 96.6 milyon dola ameriken, rapòte pou 66 sou 134. 1 operasyon konte ak operasyon manman l.

Lis 189 operasyon yo

Operasyon planifye (1)

1 operasyon; pou patnè finansman: 1. Patnè finansman, apwouve jiska jodi a (stòk): pa rapòte. Dekèse nan FY2025-26 (flo): anyen.

Tablo 6.Operasyon planifye, milyon dola ameriken

Pa pibliye pou okenn operasyon nan tablo sa a: angajman, dekèsman, balans pa dekèse.

Optimizasyon sante ak preparasyon pou ijans pandemiWorld Bank Group, World Bankdes 20322026Planifye
Sektè
Sante
Etap
Planifye
Enstriman
Finansman BIRD/IDA
Gichè finansman
Grants
Apwobasyon prevwa
22 desanm 2026
Antre an vigè
15 avril 2027
Fèmen
31 desanm 2032
Dekèse jiska
Pa rapòte
Ajans egzekisyon
Ministry of Public Health and Population
Dekèse
Pa rapòte
Pa dekèse
Pa rapòte
Idantifyan operasyon an
P512436
Operasyon fèmen ak kanpe (1,069)

1,069 operasyon, 838 ladan yo se pou patnè finansman. Patnè finansman, apwouve jiska jodi a (stòk): 3,406.1 milyon dola ameriken, rapòte pou 752 sou 838. Dekèse nan FY2025-26 (flo): 7.9 milyon dola ameriken, rapòte pou 10 sou 838. 2 operasyon konte ak operasyon manman yo.

Lis 1,069 operasyon yo

Sous

Done jiska 18 oktòb 2026
SousLi nan dat
fts:2021:summary_gap18 oktòb 2026
To chanj (Rezèv Federal, FMI)18 oktòb 2026
IATI18 oktòb 2026
IDA, eta kredi ak don18 oktòb 2026
Done pwojè BID18 oktòb 2026
Pwogram envestisman piblik18 oktòb 2026
USAspending18 oktòb 2026
Pwojè Bank Mondyal18 oktòb 2026
OCHA FTS, 2010 rive 202618 oktòb 2026
Site paj sa a

HaitiDocs. Sante. Pòtfolyo patnè yo, done jiska 18 oktòb 2026. https://www.haitidocs.org/portfolio/sectors/health?lang=ht