HaitiDocs

Done / Pòtfolyo patnè yo / Sektè

Sante

134 operasyon aktif patnè finansman yo. An milyon dola ameriken sof si yo di lòt bagay. Ane fiskal ayisyen, soti oktòb rive septanm. FY2026-27 te kòmanse 1 oktòb 2026.

Dekèse nan FY2025-26

104.5 milyon dola ameriken

Jan chak sous deklare yo; 9 nan 17 patnè finansman ki nan dosye a deklare yo

Nouvo angajman nan FY2025-26

182.4 milyon dola ameriken

Apwouve oswa angaje, apre rediksyon; 6 nan 17 patnè finansman ki nan dosye a deklare yo

Pòtfolyo aktif nan dat 18 oktòb 2026

1,339.6 milyon dola ameriken

118 nan 134 operasyon aktif pibliye yon montan apwouve

Pòtfolyo nan dat 18 oktòb 2026

Pozisyon nan dat done yo. Apwouve: total tout angajman jiska jodi a sou operasyon yo, apre anilasyon yo. Dekèse jiska jodi a ak pa dekèse: jan chak patnè deklare yo.

Tablo 1.Pòtfolyo operasyon aktif yo nan dat 18 oktòb 2026, milyon dola ameriken

OperasyonApwouveTout angajman jiska jodi a sou operasyon aktif yo, apre anilasyon: yon stòk nan dat done yo.Milyon dola amerikenDekèse jiska jodi aTout dekèsman jiska jodi a sou operasyon aktif yo, jan chak patnè deklare yo.Milyon dola amerikenPa dekèseBalans chak patnè deklare ki poko dekèse, yo adisyone l sèlman lè chak operasyon ki konsène deklare l.
Operasyon aktifOperasyon ki apwouve, k ap fèt oswa k ap fèmen nan dat done yo.1341,339.6118 sou 134 rapòte1,081.0105 sou 134 rapòtePa gen total13.0, 1 sou 134 operasyon

Operasyon aktif pa patnè

Tablo 2.Operasyon aktif, sante, pa patnè finansman, milyon dola ameriken

Pòtfolyo operasyon aktif yo nan dat 18 oktòb 2026
PatnèOperasyon aktifOperasyon ki apwouve, k ap fèt oswa k ap fèmen nan dat done yo.ApwouveTout angajman jiska jodi a sou operasyon aktif yo, apre anilasyon: yon stòk nan dat done yo.Milyon dola amerikenDekèse jiska jodi aTout dekèsman jiska jodi a sou operasyon aktif yo, jan chak patnè deklare yo.Milyon dola amerikenPa dekèseBalans chak patnè deklare ki poko dekèse, yo adisyone l sèlman lè chak operasyon ki konsène deklare l.Milyon dola ameriken
Etazini47827.845 sou 47 rapòte735.439 sou 47 rapòtePa deklare
Gavi12116.011 sou 12 rapòte103.011 sou 12 rapòtePa deklare
Gwoup BID2100.4Pa deklarePa deklare
Fon mondyal398.682.4Pa deklare
Gwoup Bank Mondyal190.061.213.0
Kanada846.67 sou 8 rapòte34.0Pa deklare
Resous debaz ajans Nasyonzini yo2233.231.912 sou 22 rapòtePa deklare
Lafrans614.14 sou 6 rapòte12.54 sou 6 rapòtePa deklare
Fon komen Nasyonzini yo169.49 sou 16 rapòte18.213 sou 16 rapòtePa deklare
Almay123.01.9Pa deklare
Laswèd40.62 sou 4 rapòte0.62 sou 4 rapòtePa deklare
Laswis1Pa deklarePa deklarePa deklare
Tout patnè finansman yo1341,339.61,081.0Pa gen total13.0 pou 1 sou 134

Depans ajans Nasyonzini yo

Lajan ajans Nasyonzini yo depanse ann Ayiti. Pi fò ladan l finanse pa patnè finansman ki anwo yo, epi yo pa ajoute l sou total yo. Done pa konplè: dènye dekèsman ajans lan gen plis pase sis mwa anvan dat done yo, oswa dekèsman IATI li an 2025 pi piti pase mwatye finansman imanitè OCHA FTS anrejistre li resevwa ane sa a. Chif li yo se sòm sa li pibliye.

Tablo 3.Ajans Nasyonzini, sante, milyon dola ameriken

AjansDekèse FY2025-26Milyon dola amerikenDekèse FY2026-27jiska 18 oktMilyon dola ameriken
UNICEFdone jiska out 202616.2Anyen jiska jodi a
World Health Organizationdone jiska septanm 20267.4Anyen jiska jodi a
United Nations Development Programmedone jiska oktòb 20267.20.3
Joint United Nations Programme on HIV/AIDS (UNAIDS)done jiska out 20260.9Anyen jiska jodi a
Ajans Nasyonzini, total sa ki rapòte yoSòm ajans Nasyonzini ki deklare chif la pou ane a.31.84 sou 8 ajans0.31 sou 8 ajans

Nouvo angajman ak dekèsman, FY2016-17 rive FY2025-26

Chak ane se sòm patnè finansman ki deklare l yo, sou 17. Selil vid: pa gen montan ki deklare pou patnè a ane sa a.

Nouvo angajman ki rapòte, milyon dola ameriken
FY2016-17, 269.3 milyon dola ameriken26916-17FY2017-18, 290.3 milyon dola ameriken29017-18FY2018-19, 348.3 milyon dola ameriken34818-19FY2019-20, 331.7 milyon dola ameriken33219-20FY2020-21, 288.7 milyon dola ameriken28920-21FY2021-22, 257.7 milyon dola ameriken25821-22FY2022-23, 214.4 milyon dola ameriken21422-23FY2023-24, 244.0 milyon dola ameriken24423-24FY2024-25, 149.4 milyon dola ameriken14924-25FY2025-26, 182.4 milyon dola ameriken18225-26FY2026-27, anyen (jiska 18 okt)anyenjiska 18 okt26-27FY2016-17, 269.3 milyon dola ameriken26916-17FY2017-18, 290.3 milyon dola ameriken29017-18FY2018-19, 348.3 milyon dola ameriken34818-19FY2019-20, 331.7 milyon dola ameriken33219-20FY2020-21, 288.7 milyon dola ameriken28920-21FY2021-22, 257.7 milyon dola ameriken25821-22FY2022-23, 214.4 milyon dola ameriken21422-23FY2023-24, 244.0 milyon dola ameriken24423-24FY2024-25, 149.4 milyon dola ameriken14924-25FY2025-26, 182.4 milyon dola ameriken18225-26FY2026-27, anyen (jiska 18 okt)anyenjiska 18 okt26-27
Dekèsman ki rapòte, milyon dola ameriken
FY2016-17, 249.1 milyon dola ameriken24916-17FY2017-18, 299.5 milyon dola ameriken30017-18FY2018-19, 263.0 milyon dola ameriken26318-19FY2019-20, 260.8 milyon dola ameriken26119-20FY2020-21, 233.0 milyon dola ameriken23320-21FY2021-22, 228.5 milyon dola ameriken22821-22FY2022-23, 257.6 milyon dola ameriken25822-23FY2023-24, 245.3 milyon dola ameriken24523-24FY2024-25, 186.8 milyon dola ameriken18724-25FY2025-26, 104.5 milyon dola ameriken10525-26FY2026-27, 0.4 milyon dola ameriken (jiska 18 okt)0.4jiska 18 okt26-27FY2016-17, 249.1 milyon dola ameriken24916-17FY2017-18, 299.5 milyon dola ameriken30017-18FY2018-19, 263.0 milyon dola ameriken26318-19FY2019-20, 260.8 milyon dola ameriken26119-20FY2020-21, 233.0 milyon dola ameriken23320-21FY2021-22, 228.5 milyon dola ameriken22821-22FY2022-23, 257.6 milyon dola ameriken25822-23FY2023-24, 245.3 milyon dola ameriken24523-24FY2024-25, 186.8 milyon dola ameriken18724-25FY2025-26, 104.5 milyon dola ameriken10525-26FY2026-27, 0.4 milyon dola ameriken (jiska 18 okt)0.4jiska 18 okt26-27

Tablo 4.Dekèsman, sante, pa patnè finansman, milyon dola ameriken

PatnèFY2016-17Milyon dola amerikenFY2017-18Milyon dola amerikenFY2018-19Milyon dola amerikenFY2019-20Milyon dola amerikenFY2020-21Milyon dola amerikenFY2021-22Milyon dola amerikenFY2022-23Milyon dola amerikenFY2023-24Milyon dola amerikenFY2024-25Milyon dola amerikenFY2025-26Milyon dola amerikenDis ane
Etazini176.2206.7167.8175.7156.1152.2138.8129.1101.940.4
Fon mondyal34.743.132.826.239.939.647.847.644.932.7
Gwoup Bank Mondyal16.619.823.623.79.85.420.230.613.311.2
Gavi8.93.414.36.87.69.714.818.411.110.8
Kanada10.814.415.415.210.211.327.910.010.14.4
LafransPa deklarePa deklarePa deklarePa deklare1.94.72.95.44.33.7
Almay0.60.90.50.50.90.81.21.30.30.5
Resous debaz ajans Nasyonzini yo1.29.05.34.03.33.33.22.70.60.5
LaswèdPa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklare0.30.3
IlandPa deklare<0.1<0.10.20.1Pa deklare0.1<0.1<0.1Pa deklare
NòvèjPa deklarePa deklarePa deklare0.40.4Pa deklare−0.0Pa deklarePa deklarePa deklare
Laswis<0.1Pa deklare0.1Pa deklare<0.1Pa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklare
Fon komen Nasyonzini yo<0.12.23.08.02.71.50.70.10.1Pa deklare
Wayòm Ini0.1<0.10.1<0.10.1<0.1<0.1Pa deklarePa deklarePa deklare
Total patnè ki rapòte yoSòm patnè ki deklare chif la; yon patnè ki pa deklare anyen pa konte pou zewo.249.1299.5263.0260.8233.0228.5257.6245.3186.8104.5
Patnè ki deklare, sou 17Konbyen nan patnè finansman ki konsène yo deklare chif la pou ane a.1010111113101210119
Nouvo angajman pa patnèFY2016-17 rive FY2025-26

Tablo 5.Nouvo angajman, sante, pa patnè finansman, milyon dola ameriken

PatnèFY2016-17Milyon dola amerikenFY2017-18Milyon dola amerikenFY2018-19Milyon dola amerikenFY2019-20Milyon dola amerikenFY2020-21Milyon dola amerikenFY2021-22Milyon dola amerikenFY2022-23Milyon dola amerikenFY2023-24Milyon dola amerikenFY2024-25Milyon dola amerikenFY2025-26Milyon dola amerikenDis ane
Gwoup BIDPa deklarePa deklare0.80.2Pa deklare0.20.4Pa deklare0.4100.0
Fon mondyal20.151.337.215.459.217.944.166.520.235.5
Etazini187.7179.4220.1269.7174.4156.3133.5143.299.032.5
Gavi5.04.511.911.79.417.39.314.215.912.2
Resous debaz ajans Nasyonzini yo1.210.95.36.13.36.63.25.10.61.8
AlmayPa deklare1.10.21.01.11.60.80.90.30.5
Kanada30.242.3Pa deklare2.723.80.522.112.010.7Pa deklare
LafransPa deklarePa deklarePa deklare1.814.82.80.51.62.3Pa deklare
NòvèjPa deklarePa deklarePa deklare0.7Pa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklare
LaswèdPa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklare0.30.3Pa deklarePa deklare
LaswisPa deklarePa deklare0.2Pa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklare
Fon komen Nasyonzini yo<0.10.72.62.32.70.70.20.10.1Pa deklare
Wayòm Ini<0.10.1<0.1<0.1Pa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklarePa deklare
Gwoup Bank Mondyal25.0Pa deklare70.020.0Pa deklare53.9Pa deklarePa deklarePa deklarePa deklare
Total patnè ki rapòte yoSòm patnè ki deklare chif la; yon patnè ki pa deklare anyen pa konte pou zewo.269.3290.3348.3331.7288.7257.7214.4244.0149.4182.4
Patnè ki deklare, sou 17Konbyen nan patnè finansman ki konsène yo deklare chif la pou ane a.88101281010996

Operasyon

Operasyon aktif (189)

189 operasyon, 134 ladan yo se pou patnè finansman. Patnè finansman, apwouve jiska jodi a (stòk): 1,339.6 milyon dola ameriken, rapòte pou 118 sou 134. Dekèse nan FY2025-26 (koule): 96.6 milyon dola ameriken, rapòte pou 66 sou 134. 1 operasyon konte ak operasyon manman l.

Tablo 6.Operasyon aktif, pi gwo angajman an premye, milyon dola ameriken

Pa deklare pou okenn operasyon nan tablo sa a: balans pa dekèse.

Sèvis sante debazGermany, Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ)sep 20280.30.2
Goumen kont maladi enfeksyon atravè amelyorasyon ijyèn, dlo ak sanitasyonGermany, Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ)des 20270.30.3
USAID Dlo frajilUnited States, USAIDsep 20310.30.1
Kowòdinasyon nasyonal rezo pou sante ak nitrisyon nan dis dyosèzGermany, Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ)fev 20260.30.2
Strengthened core capacities of country and regional officesUnited Nations, World Health Organizationdes 20270.3Pa deklare
Aksè a sèvis sante ak garanti dwa travayèz yoGermany, Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ)des 20290.3<0.1
Optimizasyon estrikti kominotè yo ak ranfòsman rezilyans devan chanjman klimatikGermany, Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ)des 20260.30.2
Goumen kont maladi enfeksyon atravè amelyorasyon ijyèn, dlo ak sanitasyonGermany, Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ)des 20250.20.2
Amelyorasyon sitiyasyon sante gwoup ki dezavantaje sosyalman yoGermany, Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ)mas 20280.20.1
Swen santeGermany, Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ)fev 20270.20.1
Devlopman ak evalyasyon sistèm enfòmasyon sante entewoperabUnited States, Department of Health and Human Servicessep 20260.20.2
Goumen kont maladi enfeksyon atravè amelyorasyon ijyèn, dlo ak sanitasyonGermany, Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ)des 20230.20.2
Ranfòse kapasite sosyoekonomik fanmi yo nan agwoekoloji ak santeGermany, Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ)nov 20290.2<0.1
34 lòt operasyon aktif
Oryantasyon ak kapasite pou angaje e ba moun ak kominote yo pouvwaUnited Nations, World Health Organizationdes 20270.20.1
Oryantasyon ak zouti pou diminye rezistans ak antimikwobyen yoUnited Nations, World Health Organizationdes 20270.1Pa deklare
Aksè konplè nan sèvis pwomosyon sante ak prevansyonUnited Nations, World Health Organizationdes 20270.10.1
Nòm, estanda ak pake teknik pou trete faktè risk yoUnited Nations, World Health Organizationdes 20270.1Pa deklare
Amelyorasyon swen sante nan kominote riral yo nan dyosèz JeremyGermany, Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ)mas 20230.10.1
Mezi kouvèti sèvis ki santre sou moun ak ki ekitabUnited Nations, World Health Organizationdes 20270.1Pa deklare
VIH/SIDAUnited States, State Departmentsep 20260.1Pa deklare
Pwodui nòmatif ki baze sou prèv epi ki gen kalite asire devlope ak peyi yoUnited Nations, World Health Organizationdes 20270.1Pa deklare
Kominike sou risk yo epi mobilize kominote yo nan entèvansyon sante piblikUnited Nations, World Health Organizationdes 20270.1Pa deklare
Evalyasyon vilnerabilite ak adaptasyon sante ak plan nasyonal adaptasyonUnited Nations, World Health Organizationdes 2027<0.1Pa deklare
Gidans teknik ak sipò operasyonèl pou pèsonèl sante ak swenUnited Nations, World Health Organizationdes 2027<0.10.1
Ranfòse ekosistèm syantifik nasyonal ak rejyonal yo pou amelyore santeUnited Nations, World Health Organizationdes 2027<0.1Pa deklare
Zouti ak platfòm pou sante dijital nasyonal ak sistèm enfòmasyon santeUnited Nations, World Health Organizationdes 2027<0.1Pa deklare
Koleksyon, ajregasyon, analiz ak entèpretasyon enfòmasyon santeUnited Nations, World Health Organizationdes 2027<0.1Pa deklare
Ranfòsman fonksyon responsablite ak jiridik yo nan transparansUnited Nations, World Health Organizationdes 2027<0.10.2
Kapasite pou diminye gaz ki lakòz efè tè chofe ak lòt polyan nan sektè sante aUnited Nations, World Health Organizationdes 2027<0.1Pa deklare
Konstriksyon ak ekipman yon sant depatmantal founiti entran nan JérémieUnited Nations, United Nations Office for Project ServicesPa deklarePa deklarePa deklare
Pwogram ak enpak GaviGavi, Gavi, The Vaccine Alliancedes 2027Pa deklarePa deklare
Kredi global pou ti aksyonSwitzerland, Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC)Pa deklarePa deklarePa deklare
Pwogram sante matènèl ak planin familyalFrance, AFDokt 2027Pa deklarePa deklare
Pwojè miltisektoryèl sekirite alimantè ak nitrisyonFrance, AFDdes 2027Pa deklarePa deklare
Frontline AIDS 2023-2025Swedenokt 2027Pa deklarePa deklare
UNFPA MNHF 2024-2027Swedenjen 2029Pa deklarePa deklare
#1 Repons medikal kont kolera nan AyitiUN pooled funds, UN multi-partner trust fundsdes 2025Pa deklare1.5
#5 Sipò operasyonèl ak teknik pou OSE pou yon repons Nasyon Zini kont koleraUN pooled funds, UN multi-partner trust fundsdes 2025Pa deklare0.8
Asistans kominotè nan kat komin priyorite pou kolera (rejyon Cap-Haitien)UN pooled funds, UN multi-partner trust fundsdes 2025Pa deklare5.9
#5 Sipò operasyonèl ak teknik pou OSE pou yon repons Nasyon Zini kont koleraUN pooled funds, UN multi-partner trust fundsdes 2025Pa deklarePa deklare

Operasyon 1,001 rive 1,050 sou 189, pi gwo angajman an premye. Operasyon ki vin anvan yo Operasyon ki vin apre yo

Operasyon planifye (1)

1 operasyon; pou patnè finansman: 1. Patnè finansman, apwouve jiska jodi a (stòk): pa deklare. Dekèse nan FY2025-26 (koule): anyen.

Lis operasyon an

Operasyon fèmen ak kanpe (1,069)

1,069 operasyon, 838 ladan yo se pou patnè finansman. Patnè finansman, apwouve jiska jodi a (stòk): 3,406.1 milyon dola ameriken, rapòte pou 752 sou 838. Dekèse nan FY2025-26 (koule): 7.9 milyon dola ameriken, rapòte pou 10 sou 838. 2 operasyon konte ak operasyon manman yo.

Lis 1,069 operasyon yo

Sous

Done jiska 18 oktòb 2026
SousKonsilte nan dat
fts:2021:summary_gap18 oktòb 2026
To chanj (Rezèv Federal, FMI)18 oktòb 2026
IATI18 oktòb 2026
IATI18 oktòb 2026
Relve kredi ak don IDA18 oktòb 2026
Done pwojè BID18 oktòb 2026
Pwogram Envestisman Piblik18 oktòb 2026
USAspending18 oktòb 2026
Pwojè Bank Mondyal18 oktòb 2026
OCHA FTS, 2010 rive 202618 oktòb 2026
Site paj sa a

HaitiDocs. Sante. Pòtfolyo patnè yo, done jiska 18 oktòb 2026. https://www.haitidocs.org/portfolio/sectors/health?lang=ht