HaitiDocs

Done / Pòtfolyo patnè yo / Sektè

Sante

134 operasyon aktif patnè finansman yo. An milyon dola ameriken sof si yo di lòt bagay. Ane fiskal ayisyen, soti oktòb rive septanm. FY2026-27 te kòmanse 1 oktòb 2026.

Dekèse nan FY2025-26

104.5 milyon dola ameriken

Jan chak sous anrejistre yo; 9 nan 17 patnè finansman ki nan dosye a pibliye yo

Nouvo angajman nan FY2025-26

182.4 milyon dola ameriken

Apwouve oswa angaje, apre rediksyon; 6 nan 17 patnè finansman ki nan dosye a pibliye yo

Pòtfolyo aktif nan dat 18 oktòb 2026

1,339.6 milyon dola ameriken

118 nan 134 operasyon aktif pibliye yon montan apwouve

Pòtfolyo nan dat 18 oktòb 2026

Yon pozisyon nan dat done yo: apwouve se tout angajman jiska jodi a sou operasyon yo, san anilasyon yo; dekèse jiska jodi a ak pa dekèse se sa chak patnè pibliye.

Tablo 1.Pòtfolyo operasyon aktif yo nan dat 18 oktòb 2026, milyon dola ameriken

OperasyonApwouveMilyon dola amerikenDekèse jiska jodi aMilyon dola amerikenPa dekèse
Operasyon aktif1341,339.6118 sou 134 rapòte1,081.0105 sou 134 rapòtePa gen total13.0, 1 sou 134 op.

Operasyon aktif pa patnè

Tablo 2.Operasyon aktif, sante, pa patnè finansman, milyon dola ameriken

Pòtfolyo operasyon aktif yo nan dat 18 oktòb 2026
PatnèOperasyon aktifApwouveMilyon dola amerikenDekèse jiska jodi aMilyon dola amerikenPa dekèseMilyon dola ameriken
Etazini47827.845 sou 47 rapòte735.439 sou 47 rapòtePa rapòte
Gavi12116.011 sou 12 rapòte103.011 sou 12 rapòtePa rapòte
Gwoup BID2100.4Pa rapòtePa rapòte
Fon mondyal398.682.4Pa rapòte
Gwoup Bank Mondyal190.061.213.0
Kanada846.67 sou 8 rapòte34.0Pa rapòte
Resous debaz ajans Nasyonzini yo2233.231.912 sou 22 rapòtePa rapòte
Lafrans614.14 sou 6 rapòte12.54 sou 6 rapòtePa rapòte
Fon komen Nasyonzini yo169.49 sou 16 rapòte18.213 sou 16 rapòtePa rapòte
Almay123.01.9Pa rapòte
Laswèd40.62 sou 4 rapòte0.62 sou 4 rapòtePa rapòte
Laswis1Pa rapòtePa rapòtePa rapòte
Tout patnè finansman yo1341,339.61,081.0Pa gen total13.0 pou 1 sou 134

Depans ajans Nasyonzini yo

Lajan ajans Nasyonzini yo depanse ann Ayiti. Pi fò ladan l soti nan patnè finansman ki anwo yo, kidonk yo pa ajoute l sou yo. Done pa konplè: dènye dekèsman ajans lan gen plis pase sis mwa anvan dat done yo, oswa dekèsman IATI li an 2025 pi piti pase mwatye finansman imanitè OCHA FTS anrejistre li resevwa ane sa a. Chif li yo se sòm sa li pibliye.

Tablo 3.Ajans Nasyonzini, sante, milyon dola ameriken

AjansDekèse FY2025-26Milyon dola amerikenDekèse FY2026-27jiska 18 oktMilyon dola ameriken
UNICEFdone jiska out 202616.2Anyen jiska jodi a
World Health Organizationdone jiska septanm 20267.4Anyen jiska jodi a
United Nations Development Programmedone jiska oktòb 20267.20.3
Joint United Nations Programme on HIV/AIDS (UNAIDS)done jiska out 20260.9Anyen jiska jodi a
Ajans Nasyonzini, total sa ki rapòte yo31.84 sou 8 ajans0.31 sou 8 ajans

Nouvo angajman ak dekèsman, FY2016-17 rive FY2025-26

Total patnè finansman ki rapòte chak ane, sou 17. Yon selil vid: pa gen anyen ki anrejistre pou patnè a ane sa a.

Nouvo angajman ki rapòte, milyon dola ameriken
FY2016-17, 269.3 milyon dola ameriken26916-17FY2017-18, 290.3 milyon dola ameriken29017-18FY2018-19, 348.3 milyon dola ameriken34818-19FY2019-20, 331.7 milyon dola ameriken33219-20FY2020-21, 288.7 milyon dola ameriken28920-21FY2021-22, 257.7 milyon dola ameriken25821-22FY2022-23, 214.4 milyon dola ameriken21422-23FY2023-24, 244.0 milyon dola ameriken24423-24FY2024-25, 149.4 milyon dola ameriken14924-25FY2025-26, 182.4 milyon dola ameriken18225-26FY2026-27, anyen (jiska 18 okt)anyenjiska 18 okt26-27FY2016-17, 269.3 milyon dola ameriken26916-17FY2017-18, 290.3 milyon dola ameriken29017-18FY2018-19, 348.3 milyon dola ameriken34818-19FY2019-20, 331.7 milyon dola ameriken33219-20FY2020-21, 288.7 milyon dola ameriken28920-21FY2021-22, 257.7 milyon dola ameriken25821-22FY2022-23, 214.4 milyon dola ameriken21422-23FY2023-24, 244.0 milyon dola ameriken24423-24FY2024-25, 149.4 milyon dola ameriken14924-25FY2025-26, 182.4 milyon dola ameriken18225-26FY2026-27, anyen (jiska 18 okt)anyenjiska 18 okt26-27
Dekèsman ki rapòte, milyon dola ameriken
FY2016-17, 249.1 milyon dola ameriken24916-17FY2017-18, 299.5 milyon dola ameriken30017-18FY2018-19, 263.0 milyon dola ameriken26318-19FY2019-20, 260.8 milyon dola ameriken26119-20FY2020-21, 233.0 milyon dola ameriken23320-21FY2021-22, 228.5 milyon dola ameriken22821-22FY2022-23, 257.6 milyon dola ameriken25822-23FY2023-24, 245.3 milyon dola ameriken24523-24FY2024-25, 186.8 milyon dola ameriken18724-25FY2025-26, 104.5 milyon dola ameriken10525-26FY2026-27, 0.4 milyon dola ameriken (jiska 18 okt)0.4jiska 18 okt26-27FY2016-17, 249.1 milyon dola ameriken24916-17FY2017-18, 299.5 milyon dola ameriken30017-18FY2018-19, 263.0 milyon dola ameriken26318-19FY2019-20, 260.8 milyon dola ameriken26119-20FY2020-21, 233.0 milyon dola ameriken23320-21FY2021-22, 228.5 milyon dola ameriken22821-22FY2022-23, 257.6 milyon dola ameriken25822-23FY2023-24, 245.3 milyon dola ameriken24523-24FY2024-25, 186.8 milyon dola ameriken18724-25FY2025-26, 104.5 milyon dola ameriken10525-26FY2026-27, 0.4 milyon dola ameriken (jiska 18 okt)0.4jiska 18 okt26-27

Tablo 4.Dekèsman, sante, pa patnè finansman, milyon dola ameriken

PatnèFY2016-17Milyon dola amerikenFY2017-18Milyon dola amerikenFY2018-19Milyon dola amerikenFY2019-20Milyon dola amerikenFY2020-21Milyon dola amerikenFY2021-22Milyon dola amerikenFY2022-23Milyon dola amerikenFY2023-24Milyon dola amerikenFY2024-25Milyon dola amerikenFY2025-26Milyon dola amerikenDis ane
Etazini176.2206.7167.8175.7156.1152.2138.8129.1101.940.4
Fon mondyal34.743.132.826.239.939.647.847.644.932.7
Gwoup Bank Mondyal16.619.823.623.79.85.420.230.613.311.2
Gavi8.93.414.36.87.69.714.818.411.110.8
Kanada10.814.415.415.210.211.327.910.010.14.4
LafransPa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòte1.94.72.95.44.33.7
Almay0.60.90.50.50.90.81.21.30.30.5
Resous debaz ajans Nasyonzini yo1.29.05.34.03.33.33.22.70.60.5
LaswèdPa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòte0.30.3
IlandPa rapòte<0.1<0.10.20.1Pa rapòte0.1<0.1<0.1Pa rapòte
NòvèjPa rapòtePa rapòtePa rapòte0.40.4Pa rapòte−0.0Pa rapòtePa rapòtePa rapòte
Laswis<0.1Pa rapòte0.1Pa rapòte<0.1Pa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòte
Fon komen Nasyonzini yo<0.12.23.08.02.71.50.70.10.1Pa rapòte
Wayòm Ini0.1<0.10.1<0.10.1<0.1<0.1Pa rapòtePa rapòtePa rapòte
Total patnè ki rapòte yo249.1299.5263.0260.8233.0228.5257.6245.3186.8104.5
Patnè ki rapòte, sou 17 ki nan dosye a1010111113101210119
Nouvo angajman pa patnèFY2016-17 rive FY2025-26

Tablo 5.Nouvo angajman, sante, pa patnè finansman, milyon dola ameriken

PatnèFY2016-17Milyon dola amerikenFY2017-18Milyon dola amerikenFY2018-19Milyon dola amerikenFY2019-20Milyon dola amerikenFY2020-21Milyon dola amerikenFY2021-22Milyon dola amerikenFY2022-23Milyon dola amerikenFY2023-24Milyon dola amerikenFY2024-25Milyon dola amerikenFY2025-26Milyon dola amerikenDis ane
Gwoup BIDPa rapòtePa rapòte0.80.2Pa rapòte0.20.4Pa rapòte0.4100.0
Fon mondyal20.151.337.215.459.217.944.166.520.235.5
Etazini187.7179.4220.1269.7174.4156.3133.5143.299.032.5
Gavi5.04.511.911.79.417.39.314.215.912.2
Resous debaz ajans Nasyonzini yo1.210.95.36.13.36.63.25.10.61.8
AlmayPa rapòte1.10.21.01.11.60.80.90.30.5
Kanada30.242.3Pa rapòte2.723.80.522.112.010.7Pa rapòte
LafransPa rapòtePa rapòtePa rapòte1.814.82.80.51.62.3Pa rapòte
NòvèjPa rapòtePa rapòtePa rapòte0.7Pa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòte
LaswèdPa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòte0.30.3Pa rapòtePa rapòte
LaswisPa rapòtePa rapòte0.2Pa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòte
Fon komen Nasyonzini yo<0.10.72.62.32.70.70.20.10.1Pa rapòte
Wayòm Ini<0.10.1<0.1<0.1Pa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòte
Gwoup Bank Mondyal25.0Pa rapòte70.020.0Pa rapòte53.9Pa rapòtePa rapòtePa rapòtePa rapòte
Total patnè ki rapòte yo269.3290.3348.3331.7288.7257.7214.4244.0149.4182.4
Patnè ki rapòte, sou 17 ki nan dosye a88101281010996

Operasyon

Operasyon aktif (189)

189 operasyon, 134 ladan yo se pou patnè finansman. Patnè finansman, apwouve jiska jodi a (stòk): 1,339.6 milyon dola ameriken, rapòte pou 118 sou 134. Dekèse nan FY2025-26 (flo): 96.6 milyon dola ameriken, rapòte pou 66 sou 134. 1 operasyon konte ak operasyon manman l.

Tablo 6.Operasyon aktif, pi gwo angajman an premye, milyon dola ameriken

Pa pibliye pou okenn operasyon nan tablo sa a: balans pa dekèse.

Sipò sib pou amelyore kontinwite tretman VIHUnited States, Department of Health and Human Servicessep 20294.33.9
Sektè
Sante
Etap
Ap fèmen
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 oktòb 2023
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
29 septanm 2029
Dekèse jiska
16 mas 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
4.3
Dekèse
3.9
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
IATI
Dènye tranzaksyon
16 mas 2026
Idantifyan operasyon an
NU2GGH002534
Kenbe sèvis VIH ki sove lavi yo ak prezève avanse sante piblik yoUnited States, State Departmentme 20274.2Pa rapòte
Sektè
Sante
Etap
Apwouve
Enstriman
Cooperative agreement (B)
Gichè finansman
grants
Kòmansman prevwa
1 novanm 2026
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
2 me 2027
Dekèse jiska
Pa rapòte
Ajans egzekisyon
Catholic Medical Mission Board, Inc.
Angajman
4.2
Dekèse
Pa rapòte
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich USAspending
Dènye tranzaksyon
9 septanm 2026
Idantifyan operasyon an
SAQMMA26CA0324
Finansman akseleratè ekite aGavi, Gavi, The Vaccine Alliancedes 20254.24.2
Sektè
Sante
Etap
Ap fèmen
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2023
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2025
Dekèse jiska
27 fevriye 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
4.2
Dekèse
4.2
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
IATI
Dènye tranzaksyon
27 fevriye 2026
Idantifyan IATI
47122-HTI-EAF
Pwogram peyi UNICEF: Sante kominotè (sante, rezilta 3)United Nations, UNICEFfev 20234.14.4
Sektè
Sante
Etap
Ap fèmen
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2017
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
28 fevriye 2023
Dekèse jiska
31 janvye 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
4.1
Dekèse
4.4
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
IATI
Dènye tranzaksyon
31 janvye 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-41122-Haiti-1830/A0/08/501/003
SIDA nan mond lan: pwogram konplè pou bay sèvis kont VIH/SIDA anba PEPFARUnited States, Department of Health and Human Servicessep 202641.641.5
Sektè
Sante
Etap
Ap fèmen
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 oktòb 2020
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
29 septanm 2026
Dekèse jiska
26 mas 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
4.1
Dekèse
41.5
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
IATI
Dènye tranzaksyon
26 mas 2026
Idantifyan operasyon an
NU2GGH002384
Aktivite ranfòsman sistèm deteksyon maladi enfektye (STRIDES)United States, USAIDsep 20294.00.2
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Pati Ayiti
2% nan yon finansman plizyè peyi ki fè 237.8
Kòmansman
1 oktòb 2024
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
30 septanm 2029
Dekèse jiska
30 jen 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
4.0
Dekèse
0.2
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 jen 2026
Idantifyan operasyon an
7200AA24C00092
Dènye chanjman
16 oktòb 2026
Lawoujòl ak lawoujòl-ribeyòlGavi, Gavi, The Vaccine Alliancedes 20263.81.8
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2019
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2026
Dekèse jiska
4 me 2021
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
3.8
Dekèse
1.8
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
IATI
Dènye tranzaksyon
1 janvye 2026
Idantifyan IATI
47122-HTI-MR
NexSa: triple nexus ak sante enklizifCanada, Foreign Affairs, Trade and Development Canada (DFATD)des 20293.61.2
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Pati Ayiti
50% nan yon finansman plizyè peyi ki fè 7.0
Kòmansman
3 mas 2025
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2029
Dekèse jiska
21 avril 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
3.6
Dekèse
1.2
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
IATI
Dènye tranzaksyon
21 avril 2026
Idantifyan IATI
CA-3-P013108001
Fon fondasyon peyi yoGavi, Gavi, The Vaccine Alliancedes 20303.30.6
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2026
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2030
Dekèse jiska
27 mas 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
3.3
Dekèse
0.6
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
IATI
Dènye tranzaksyon
27 mas 2026
Idantifyan IATI
47122-HTI-CFF
Pwogram peyi UNICEF: Anrejistreman nesans (pwoteksyon timoun, rezilta 3)United Nations, UNICEFfev 20233.23.5
Sektè
Sante
Etap
Ap fèmen
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2017
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
28 fevriye 2023
Dekèse jiska
31 janvye 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
3.2
Dekèse
3.5
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
31 janvye 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-41122-Haiti-1830/A0/08/505/003
Esè sou tibèkiloz ak sèvis konsòsyòmUnited States, CDCdes 20262.7Pa rapòte
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Definitive contract
Gichè finansman
contracts
Kòmansman
1 janvye 2021
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2026
Dekèse jiska
Pa rapòte
Ajans egzekisyon
Weill Medical Collège of Cornell University
Angajman
3.2
Dekèse
2.5
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
USAspending
Fich USAspending
Dènye tranzaksyon
21 septanm 2026
Idantifyan operasyon an
75D30121C10170
Technical assistance and mission supportUnited States, USAIDavr 20253.03.0
Sektè
Sante
Etap
Ap fèmen
Enstriman
Pa rapòte
Pati Ayiti
3% nan yon finansman plizyè peyi ki fè 112.1
Kòmansman
25 septanm 2019
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
14 avril 2025
Dekèse jiska
30 jen 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
3.0
Dekèse
3.0
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 jen 2026
Idantifyan operasyon an
7200AA19M00019
Dènye chanjman
16 oktòb 2026
Katalize adopsyon estrateji ki gen gwo enpak kont malaryaGates Foundationout 20283.01.6
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Pati Ayiti
4% nan yon finansman plizyè peyi ki fè 74.8
Kòmansman
15 oktòb 2024
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 out 2028
Dekèse jiska
23 avril 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
3.0
Dekèse
1.6
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
IATI
Dènye tranzaksyon
23 avril 2026
Idantifyan IATI
DAC-1601-INV-072375
Dènye chanjman
16 oktòb 2026
Aktivite Sustaining Impact for Youth - Jèn rezilyanUnited States, USAIDjen 20292.91.7
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Cooperative agreement (B)
Gichè finansman
grants
Kòmansman
14 jen 2024
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
13 jen 2029
Dekèse jiska
Pa rapòte
Ajans egzekisyon
Fondation Caris
Angajman
2.9
Dekèse
2.0
Pa dekèse
Pa rapòte
Dènye tranzaksyon
30 avril 2025
Idantifyan operasyon an
72052124CA00002
Livrezon vaksinasyon COVID-19 ak ranfòsman sistèm sante aCanada, Foreign Affairs, Trade and Development Canada (DFATD)des 20252.62.5
Sektè
Sante
Etap
Ap fèmen
Enstriman
Pa rapòte
Pati Ayiti
6% nan yon finansman plizyè peyi ki fè 44.2
Kòmansman
20 desanm 2022
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2025
Dekèse jiska
22 desanm 2022
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
2.6
Dekèse
2.5
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
IATI
Dènye tranzaksyon
22 desanm 2022
Idantifyan IATI
CA-3-P011782002
Dènye chanjman
16 oktòb 2026
Comprehensive HIV/AIDS service delivery programsUnited States, Department of Health and Human Servicessep 202619.217.7
Sektè
Sante
Etap
Ap fèmen
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 oktòb 2020
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
29 septanm 2026
Dekèse jiska
26 mas 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
2.6
Dekèse
17.7
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
IATI
Dènye tranzaksyon
26 mas 2026
Idantifyan operasyon an
NU2GGH002385
34 lòt operasyon aktif
Aksyon sa a gen pou objektif pwomouvwa inisyativ LOCAL PARTNER.United States, USAIDdes 20272.51.7
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Pati Ayiti
1% nan yon finansman plizyè peyi ki fè 463.6
Kòmansman
15 avril 2019
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
30 desanm 2027
Dekèse jiska
30 jen 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
2.5
Dekèse
1.7
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 jen 2026
Idantifyan operasyon an
7200AA19CA00003
Dènye chanjman
16 oktòb 2026
Aktivite Sustaining Impact for Youth - Bay jèn yo pouvwaUnited States, USAIDjen 20292.51.0
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Cooperative agreement (B)
Gichè finansman
grants
Kòmansman
14 jen 2024
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
13 jen 2029
Dekèse jiska
Pa rapòte
Ajans egzekisyon
Fondation Serovie
Angajman
2.5
Dekèse
1.8
Pa dekèse
Pa rapòte
Dènye tranzaksyon
30 avril 2025
Idantifyan operasyon an
72052124CA00003
UNICEF PIOUnited States, USAIDavr 20272.41.4
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Pati Ayiti
1% nan yon finansman plizyè peyi ki fè 348.1
Kòmansman
27 avril 2021
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
30 avril 2027
Dekèse jiska
30 jen 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
2.4
Dekèse
1.4
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 jen 2026
Idantifyan operasyon an
7200GH21IO00004
Dènye chanjman
16 oktòb 2026
Elaborasyon ak aplikasyon pwogram sante entegre ki gen gwo enpakUnited States, State Departmentme 20272.4Pa rapòte
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Cooperative agreement (B)
Gichè finansman
grants
Kòmansman
21 septanm 2026
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
1 me 2027
Dekèse jiska
Pa rapòte
Ajans egzekisyon
Institut Panos
Angajman
2.4
Dekèse
Pa rapòte
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich USAspending
Dènye tranzaksyon
18 septanm 2026
Idantifyan operasyon an
SAQMMA26CA0376
Pwogram sante matènèl ak planin familyalFrance, AFDokt 20272.31.2
Patnè
France, AFD
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
16 desanm 2025
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 oktòb 2027
Dekèse jiska
31 desanm 2025
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
2.3
Dekèse
1.2
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
31 desanm 2025
Idantifyan IATI
FR-3-CHT113103
Pwojè rekonstriksyon etablisman sante yo nan Grann Sid laUnited Nations, United Nations Development Programmedes 20262.11.6
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2023
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2026
Dekèse jiska
12 oktòb 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
2.1
Dekèse
1.6
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
12 oktòb 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-41114-OUTPUT-01000265
Dènye chanjman
16 oktòb 2026
SIDA nan mond lan: pwogram konplè pou bay sèvis kont VIH/SIDA anba PEPFARUnited States, Department of Health and Human Servicessep 202620.320.3
Sektè
Sante
Etap
Ap fèmen
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 oktòb 2020
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
29 septanm 2026
Dekèse jiska
9 mas 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
1.8
Dekèse
20.3
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
IATI
Dènye tranzaksyon
9 mas 2026
Idantifyan operasyon an
NU2GGH002383
Pi bon aksè a pwodui sante ki an sekirite, efikas ak ki gen kalite garantiUnited Nations, World Health Organizationdes 20271.6Pa rapòte
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2026
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2027
Dekèse jiska
Pa rapòte
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
1.6
Dekèse
Pa rapòte
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
1 janvye 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-928-HT-2026-27-03.002.AM01.HTI03
Oryantasyon ak asistans teknik pou sèvis vaksinasyon ki gen kaliteUnited Nations, World Health Organizationdes 20271.60.6
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2026
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2027
Dekèse jiska
30 septanm 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
1.6
Dekèse
0.6
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 septanm 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-928-HT-2026-27-04.002.AM01.HTI02
Dènye chanjman
16 oktòb 2026
Pwojè miltisektoryèl sekirite alimantè ak nitrisyonFrance, AFDdes 20271.61.8
Patnè
France, AFD
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
6 janvye 2025
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2027
Dekèse jiska
31 desanm 2025
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
1.6
Dekèse
1.8
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
31 desanm 2025
Idantifyan IATI
FR-3-CHT116301
Pwogram peyi UNICEF: Siviv timoun nan kominote (siviv timoun, rezilta 3)United Nations, UNICEFdes 20271.61.9
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 mas 2023
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2027
Dekèse jiska
31 out 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
1.6
Dekèse
1.9
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
IATI
Dènye tranzaksyon
31 out 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-41122-Haiti-1830/A0/09/501/003
Ranfòsman sistèm sante aUnited Nations, United Nations Development Programmesep 20251.51.5
Sektè
Sante
Etap
Ap fèmen
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
15 avril 2020
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
30 septanm 2025
Dekèse jiska
31 oktòb 2025
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
1.5
Dekèse
1.5
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 septanm 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-41114-OUTPUT-00121256
Comprehensive access to HIV/AIDS care, treatment and prevention servicesUnited States, Department of Health and Human Servicessep 202611.911.9
Sektè
Sante
Etap
Ap fèmen
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 oktòb 2020
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
29 septanm 2026
Dekèse jiska
27 mas 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
1.5
Dekèse
11.9
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
IATI
Dènye tranzaksyon
27 mas 2026
Idantifyan operasyon an
NU2GGH002343
Oryantasyon ak asistans teknik pou amelyore sante seksyèl ak repwodiktifUnited Nations, World Health Organizationdes 20271.20.1
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2026
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2027
Dekèse jiska
30 septanm 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
1.2
Dekèse
0.1
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 septanm 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-928-HT-2026-27-04.002.AM01.HTI01
Dènye chanjman
16 oktòb 2026
Health information systems strengthening for public health careUnited States, Department of Health and Human Servicessep 20269.59.1
Sektè
Sante
Etap
Ap fèmen
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 oktòb 2020
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
29 septanm 2026
Dekèse jiska
12 fevriye 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
1.1
Dekèse
9.1
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
IATI
Dènye tranzaksyon
12 fevriye 2026
Idantifyan operasyon an
NU2GGH002360
Pwogram sante matènèl ak planin familyalFrance, AFDokt 20271.11.0
Patnè
France, AFD
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
2 jen 2022
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 oktòb 2027
Dekèse jiska
31 desanm 2024
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
1.1
Dekèse
1.0
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
31 desanm 2024
Idantifyan IATI
FR-3-CHT113102
Oryantasyon ak asistans teknik pou swiv e analize depans sante yoUnited Nations, World Health Organizationdes 20271.00.1
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2026
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2027
Dekèse jiska
30 septanm 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
1.0
Dekèse
0.1
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 septanm 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-928-HT-2026-27-04.003.AM01.HTI01
Dènye chanjman
16 oktòb 2026
Sant Ameriken pou Kontwòl ak Prevansyon Maladi: sèvis kontraktyèlUnited States, Department of Health and Human Servicessep 20201.0Pa rapòte
Sektè
Sante
Etap
Ap fèmen
Enstriman
Pa rapòte
Pati Ayiti
1% nan yon finansman plizyè peyi ki fè 94.5
Kòmansman
1 oktòb 2019
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
30 septanm 2020
Dekèse jiska
Pa rapòte
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
1.0
Dekèse
Pa rapòte
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
31 mas 2026
Idantifyan operasyon an
43190
Dènye chanjman
18 oktòb 2026
Chèn aprovizyonman mondyal pou sante - IDIQ asistans teknik, lòd travay pou peyi frankofòn yoUnited States, USAIDdes 20251.01.0
Sektè
Sante
Etap
Ap fèmen
Enstriman
Pa rapòte
Pati Ayiti
1% nan yon finansman plizyè peyi ki fè 185.5
Kòmansman
27 fevriye 2015
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
30 desanm 2025
Dekèse jiska
31 out 2025
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
1.0
Dekèse
1.0
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
31 out 2025
Idantifyan operasyon an
AIDOAATO1700006
Dènye chanjman
17 oktòb 2026
Politik, règ ak règleman pou atire ak kenbe yon fòs travay divenUnited Nations, World Health Organizationdes 20271.00.2
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2026
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2027
Dekèse jiska
30 septanm 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
1.0
Dekèse
0.2
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 septanm 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-928-HT-2026-27-08.001.AM01.HTI01
Katalize chanjman estratejik pou elimine malarya nan Amerik yoGates Foundationme 20270.80.8
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Pati Ayiti
50% nan yon finansman plizyè peyi ki fè 1.5
Kòmansman
3 desanm 2025
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 me 2027
Dekèse jiska
20 avril 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
0.8
Dekèse
0.8
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
IATI
Dènye tranzaksyon
20 avril 2026
Idantifyan IATI
DAC-1601-INV-092871
Evalyasyon ekspansyon tretman prevantif tibèkilozGates Foundationsep 20260.70.7
Sektè
Sante
Etap
Ap fèmen
Enstriman
Pa rapòte
Pati Ayiti
16% nan yon finansman plizyè peyi ki fè 4.5
Kòmansman
30 septanm 2021
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
30 septanm 2026
Dekèse jiska
21 septanm 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
0.7
Dekèse
0.7
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
IATI
Dènye tranzaksyon
21 septanm 2026
Idantifyan IATI
DAC-1601-INV-004550
Dènye chanjman
16 oktòb 2026
Platfòm ak sèvis dijital antrepriz ki apwopriye, ki inovatè e ki sekirizeUnited Nations, World Health Organizationdes 20270.6<0.1
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2026
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2027
Dekèse jiska
30 septanm 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
0.6
Dekèse
<0.1
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 septanm 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-928-HT-2026-27-08.001.AM01.HTI04
Pwogram peyi UNICEF: Pratik nitrisyon kominotè b (nitrisyon, rezilta 3)United Nations, UNICEFfev 20230.60.6
Sektè
Sante
Etap
Ap fèmen
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2017
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
28 fevriye 2023
Dekèse jiska
30 jen 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
0.6
Dekèse
0.6
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 jen 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-41122-Haiti-1830/A0/08/502/003
Pwojè Depatman Deta, sektè sante, 2015 rive 2026United States, State Departmentnov 20260.60.9
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Pati Ayiti
3% nan yon finansman plizyè peyi ki fè 19.8
Kòmansman
27 fevriye 2015
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
28 novanm 2026
Dekèse jiska
1 me 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
0.6
Dekèse
0.9
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
1 jen 2026
Idantifyan operasyon an
228052
Dènye chanjman
16 oktòb 2026
Rasanble, plediye ak angajman ak Eta manm yo ak gwoup kle yoUnited Nations, World Health Organizationdes 20270.50.1
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2026
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2027
Dekèse jiska
30 septanm 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
0.5
Dekèse
0.1
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 septanm 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-928-HT-2026-27-07.001.AM01.HTI01
LEAP globalUnited States, USAIDsep 20280.50.1
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Pati Ayiti
0% nan yon finansman plizyè peyi ki fè 106.6
Kòmansman
20 septanm 2023
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
19 septanm 2028
Dekèse jiska
30 jen 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
0.5
Dekèse
0.1
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 jen 2026
Idantifyan operasyon an
7200AA23M00003
Dènye chanjman
16 oktòb 2026
Politik ki baze sou prèv, ak elajisman ak mezi pi bon opsyon yoUnited Nations, World Health Organizationdes 20270.50.3
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2026
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2027
Dekèse jiska
30 septanm 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
0.5
Dekèse
0.3
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 septanm 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-928-HT-2026-27-04.001.AM01.HTI01
Dènye chanjman
16 oktòb 2026
Sèvis entegre santre sou moun pou maladi transmisib yoUnited Nations, World Health Organizationdes 20270.4Pa rapòte
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2026
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2027
Dekèse jiska
Pa rapòte
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
0.4
Dekèse
Pa rapòte
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
1 janvye 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-928-HT-2026-27-04.001.AM01.HTI03
Priyorizasyon ak ranfòsman kapasite pou rebati aksè a santeIDB Group, IDBPa rapòte0.4Pa rapòte
Patnè
IDB Group, IDB
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Koperasyon teknik
Gichè finansman
Sovereign Guaranteed
Apwobasyon
19 out 2025
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
Pa rapòte
Dekèse jiska
Pa rapòte
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
0.4
Dekèse
Pa rapòte
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Paj pwojè a, BID
Idantifyan operasyon an
HA-T1336
Pwojè kalifikasyon, tès ak delivrans (QTI)United States, USAIDokt 20340.40.2
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Pati Ayiti
3% nan yon finansman plizyè peyi ki fè 12.8
Kòmansman
28 oktòb 2024
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
27 oktòb 2034
Dekèse jiska
30 jen 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
0.4
Dekèse
0.2
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 jen 2026
Idantifyan operasyon an
7200AA24C00095
Dènye chanjman
16 oktòb 2026
Anviwònman travay, enfrastrikti ak sèvis sipò yo adapte ak bi yoUnited Nations, World Health Organizationdes 20270.40.2
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2026
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2027
Dekèse jiska
30 septanm 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
0.4
Dekèse
0.2
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 septanm 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-928-HT-2026-27-08.001.AM01.HTI05
Swen sante ak pwomosyon agwoekoloji nan komin Anse-à-VeauGermany, Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ)nov 20260.40.4
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 desanm 2022
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
30 novanm 2026
Dekèse jiska
31 mas 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
0.4
Dekèse
0.4
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
31 mas 2026
Idantifyan IATI
DE-1-202227460
Kominike pou ankouraje planifikasyon ki baze sou prèv pou pran desizyonUnited Nations, World Health Organizationdes 20270.30.1
Sektè
Sante
Etap
An kou
Enstriman
Pa rapòte
Kòmansman
1 janvye 2026
Antre an vigè
Pa rapòte
Fèmen
31 desanm 2027
Dekèse jiska
30 septanm 2026
Ajans egzekisyon
Pa rapòte
Angajman
0.3
Dekèse
0.1
Pa dekèse
Pa rapòte
Dosye nan sous yo
Fich IATI (d-portal)
Dènye tranzaksyon
30 septanm 2026
Idantifyan IATI
XM-DAC-928-HT-2026-27-07.001.AM01.HTI02

Operasyon 501 rive 550 sou 189, pi gwo angajman an premye. Operasyon ki vin anvan yo Operasyon ki vin apre yo

Operasyon planifye (1)

1 operasyon; pou patnè finansman: 1. Patnè finansman, apwouve jiska jodi a (stòk): pa rapòte. Dekèse nan FY2025-26 (flo): anyen.

Montre operasyon an

Operasyon fèmen ak kanpe (1,069)

1,069 operasyon, 838 ladan yo se pou patnè finansman. Patnè finansman, apwouve jiska jodi a (stòk): 3,406.1 milyon dola ameriken, rapòte pou 752 sou 838. Dekèse nan FY2025-26 (flo): 7.9 milyon dola ameriken, rapòte pou 10 sou 838. 2 operasyon konte ak operasyon manman yo.

Lis 1,069 operasyon yo

Sous

Done jiska 18 oktòb 2026
SousLi nan dat
fts:2021:summary_gap18 oktòb 2026
To chanj (Rezèv Federal, FMI)18 oktòb 2026
IATI18 oktòb 2026
IATI18 oktòb 2026
IDA, eta kredi ak don18 oktòb 2026
Done pwojè BID18 oktòb 2026
Pwogram envestisman piblik18 oktòb 2026
USAspending18 oktòb 2026
USAspending18 oktòb 2026
Pwojè Bank Mondyal18 oktòb 2026
OCHA FTS, 2010 rive 202618 oktòb 2026
Site paj sa a

HaitiDocs. Sante. Pòtfolyo patnè yo, done jiska 18 oktòb 2026. https://www.haitidocs.org/portfolio/sectors/health?lang=ht