HaitiDocs

Done / Pòtfolyo patnè yo / Patnè

Lafrans

Patnè finansman bilateral. 44 operasyon aktif. An milyon dola ameriken sof si yo di lòt bagay. Ane fiskal ayisyen, soti oktòb rive septanm. FY2026-27 te kòmanse 1 oktòb 2026.

Nouvo angajman nan FY2025-26

0.8 milyon dola ameriken

Sou 2 operasyon

Dekèse nan FY2025-26

25.0 milyon dola ameriken

Sou 35 operasyon

Pòtfolyo aktif nan dat 18 oktòb 2026

81.1 milyon dola ameriken

26 nan 44 operasyon aktif pibliye yon montan apwouve

Nouvo angajman ak dekèsman, FY2016-17 rive FY2025-26

Nouvo angajman, milyon dola ameriken
FY2016-17, 0.1 milyon dola ameriken0.116-17FY2017-18, 0.2 milyon dola ameriken0.217-18FY2018-19, 28.7 milyon dola ameriken2918-19FY2019-20, 21.8 milyon dola ameriken2219-20FY2020-21, 34.5 milyon dola ameriken3420-21FY2021-22, 23.1 milyon dola ameriken2321-22FY2022-23, 14.3 milyon dola ameriken1422-23FY2023-24, 19.7 milyon dola ameriken2023-24FY2024-25, 8.3 milyon dola ameriken824-25FY2025-26, 0.8 milyon dola ameriken0.825-26FY2026-27, anyen (jiska 18 okt)anyenjiska 18 okt26-27FY2016-17, 0.1 milyon dola ameriken0.116-17FY2017-18, 0.2 milyon dola ameriken0.217-18FY2018-19, 28.7 milyon dola ameriken2918-19FY2019-20, 21.8 milyon dola ameriken2219-20FY2020-21, 34.5 milyon dola ameriken3420-21FY2021-22, 23.1 milyon dola ameriken2321-22FY2022-23, 14.3 milyon dola ameriken1422-23FY2023-24, 19.7 milyon dola ameriken2023-24FY2024-25, 8.3 milyon dola ameriken824-25FY2025-26, 0.8 milyon dola ameriken0.825-26FY2026-27, anyen (jiska 18 okt)anyenjiska 18 okt26-27
Dekèsman, milyon dola ameriken
FY2016-17, pa deklarep.r.16-17FY2017-18, pa deklarep.r.17-18FY2018-19, pa deklarep.r.18-19FY2019-20, 3.3 milyon dola ameriken319-20FY2020-21, 6.4 milyon dola ameriken620-21FY2021-22, 23.4 milyon dola ameriken2321-22FY2022-23, 9.8 milyon dola ameriken1022-23FY2023-24, 20.2 milyon dola ameriken2023-24FY2024-25, 21.9 milyon dola ameriken2224-25FY2025-26, 25.0 milyon dola ameriken2525-26FY2026-27, anyen (jiska 18 okt)anyenjiska 18 okt26-27FY2016-17, pa deklarep.r.16-17FY2017-18, pa deklarep.r.17-18FY2018-19, pa deklarep.r.18-19FY2019-20, 3.3 milyon dola ameriken319-20FY2020-21, 6.4 milyon dola ameriken620-21FY2021-22, 23.4 milyon dola ameriken2321-22FY2022-23, 9.8 milyon dola ameriken1022-23FY2023-24, 20.2 milyon dola ameriken2023-24FY2024-25, 21.9 milyon dola ameriken2224-25FY2025-26, 25.0 milyon dola ameriken2525-26FY2026-27, anyen (jiska 18 okt)anyenjiska 18 okt26-27

Tablo 1.Nouvo angajman ak dekèsman pa ane fiskal (koule), milyon dola ameriken

FY2016-17Milyon dola amerikenFY2017-18Milyon dola amerikenFY2018-19Milyon dola amerikenFY2019-20Milyon dola amerikenFY2020-21Milyon dola amerikenFY2021-22Milyon dola amerikenFY2022-23Milyon dola amerikenFY2023-24Milyon dola amerikenFY2024-25Milyon dola amerikenFY2025-26Milyon dola amerikenFY2026-27jiska 18 oktMilyon dola ameriken
Nouvo angajman0.10.228.721.834.523.114.319.78.30.8Anyen jiska jodi a
Operasyon11241918149131420
DekèsmanPa deklarePa deklarePa deklare3.36.423.49.820.221.925.0Anyen jiska jodi a
Operasyon00071532272649350

Tout operasyon depi 2013: angajman 153.2 milyon dola ameriken, dekèsman 111.6 milyon dola ameriken, deklare pou 119 ak 121 sou 197 operasyon.

Pòtfolyo nan dat 18 oktòb 2026

Pozisyon nan dat done yo. Apwouve: total tout angajman jiska jodi a sou operasyon yo, apre anilasyon yo. Dekèse jiska jodi a ak pa dekèse: jan chak patnè deklare yo.

Tablo 2.Pòtfolyo operasyon aktif yo nan dat 18 oktòb 2026, milyon dola ameriken

OperasyonApwouveTout angajman jiska jodi a sou operasyon aktif yo, apre anilasyon: yon stòk nan dat done yo.Milyon dola amerikenDekèse jiska jodi aTout dekèsman jiska jodi a sou operasyon aktif yo, jan chak patnè deklare yo.Milyon dola amerikenPa dekèseBalans chak patnè deklare ki poko dekèse, yo adisyone l sèlman lè chak operasyon ki konsène deklare l.
Operasyon aktifOperasyon ki apwouve, k ap fèt oswa k ap fèmen nan dat done yo.4481.126 sou 44 rapòte57.526 sou 44 rapòtePa deklare

Ajans

Non chak ajans louvri paj li.

Tablo 3.Lafrans pa ajans, milyon dola US

AjansOperasyon aktifOperasyon ki apwouve, k ap fèt oswa k ap fèmen nan dat done yo.Dekèse FY2025-26Milyon dola amerikenDekèse FY2026-27jiska 18 oktMilyon dola ameriken
AFD4425.0Anyen jiska jodi a
Tout ajans yo, sòm sa ki pibliyeSòm ajans Nasyonzini ki deklare chif la pou ane a.4425.0Anyen jiska jodi a
Lòt ajans2 ajans
AjansOperasyon aktifDekèse FY2025-26Dekèse FY2026-27jiska 18 okt
0Pa deklareAnyen jiska jodi a
MAEDI0Pa deklareAnyen jiska jodi a

Lajan ki pase nan ajans Nasyonzini yo

Ajans Nasyonzini ki anba yo deklare yo resevwa montan sa yo nan men Lafrans pou Ayiti. Montan sa yo deja konte nan chif Lafrans ki anwo yo, yo pa ajoute sou yo. Chif chak ajans se sa li deklare: montan li resevwa, oswa montan li angaje lè li pa deklare okenn resepsyon. Li ka diferan de peman Lafrans deklare pou ajans lan.

Tablo 4.Lajan Lafrans ajans Nasyonzini yo resevwa, milyon dola US

AjansFY2025-26Milyon dola amerikenFY2026-27jiska 18 oktMilyon dola amerikenDepi 2016Milyon dola ameriken
World Food Programme5.2Anyen jiska jodi a23.2
UNICEF2.6Anyen jiska jodi a5.3
International Organization for Migration (IOM)0.6Anyen jiska jodi a1.0
United Nations Office for the Coordination of Humanitarian AffairsPa deklareAnyen jiska jodi a0.2
World Health Organizationgen angajman resevwa ladanPa deklareAnyen jiska jodi a<0.1
United Nations Development Coordination OfficePa deklareAnyen jiska jodi a<0.1

Operasyon

Operasyon aktif (44)

44 operasyon. Apwouve jiska jodi a (stòk): 81.1 milyon dola ameriken, rapòte pou 26 sou 44. Dekèse nan FY2025-26 (koule): 16.3 milyon dola ameriken, rapòte pou 21 sou 44.

Tablo 5.Operasyon aktif, milyon dola ameriken

Pa deklare pou okenn operasyon nan tablo sa a: balans pa dekèse.

Pwojè sipò pou irigasyon nan sid AyitiAFD, Agrikilti ak sekirite alimantèdes 202614.810.13.8
Inisyativ rejyonal pou goumen kont sagasAFD, Anviwònman ak risk dezasdes 20280.90.70.7
Pwomouvwa agwoekoloji ak souverennte alimantèAFD, Agrikilti ak sekirite alimantème 20270.20.10.1
CARO ohadacAFD, Gouvènans ak sekiritejen 20280.20.10.1
28 lòt operasyon aktif
Fon ayisyen pou biodivèsiteAFD, Anviwònman ak risk dezasjen 202613.011.70.1
Elaji pratik agwo-ekolojik yo, faz 3AFD, Agrikilti ak sekirite alimantèavr 20280.20.10.1
Kalite ak ekite nan aksè a sèvis piblik dekonsantre yoAFD, Gouvènans ak sekiritedes 20265.42.7Pa deklare
Sipò pou estriktirasyon pwoteksyon sivil laAFD, Gouvènans ak sekiritesep 20285.34.2Pa deklare
Pwojè sipò pou irigasyon nan sid AyitiAFD, Agrikilti ak sekirite alimantèdes 2026Pa deklarePa deklarePa deklare
Pwogram amelyorasyon kalite edikasyon piblik la - Avni nouAFD, Edikasyonfev 2027Pa deklarePa deklarePa deklare
Pwogram sante matènèl ak planin familyalAFD, Santeokt 2027Pa deklarePa deklarePa deklare
Fon ayisyen pou biodivèsiteAFD, Anviwònman ak risk dezasjen 2026Pa deklarePa deklarePa deklare
Kalite ak ekite nan aksè a sèvis piblik dekonsantre yoAFD, Gouvènans ak sekiritedes 2026Pa deklarePa deklarePa deklare
Sipò pou sektè ICC (Endistri kiltirèl ak kreyatif)AFD, Pa afekteokt 2026Pa deklarePa deklarePa deklare
Pwojè miltisektoryèl sekirite alimantè ak nitrisyonAFD, Santedes 2027Pa deklarePa deklarePa deklare
Sipò pou estriktirasyon pwoteksyon sivil laAFD, Gouvènans ak sekiritesep 2028Pa deklarePa deklarePa deklare
Sipò pou kalite sèvis edikasyon piblik nan Nord-Ouest la, faz 2AFD, Edikasyonjen 2027Pa deklarePa deklarePa deklare
Patisipasyon, edikasyon ak pwoteksyon sosyalAFD, Gouvènans ak sekiritemas 2027Pa deklarePa deklarePa deklare
Inisyativ rejyonal pou goumen kont sagasAFD, Anviwònman ak risk dezasdes 2028Pa deklarePa deklarePa deklare
Sipò pou pwofesyonalize pratik anseyman yo (APPRENDRE)AFD, Edikasyonokt 2026Pa deklarePa deklarePa deklare
Kote pou rete ak kad lavi pou fanm ki nan sitiyasyon prekèAFD, Pwoteksyon sosyalavr 2027Pa deklarePa deklarePa deklare
Pwomouvwa agwoekoloji ak souverennte alimantèAFD, Agrikilti ak sekirite alimantème 2027Pa deklarePa deklarePa deklare
Amelyore sekirite alimantè ak nitrisyonèl nan Lafrik LwèsAFD, Agrikilti ak sekirite alimantèfev 2027Pa deklarePa deklarePa deklare
Pran chaj fanm ki viktim sistèm pwostitisyon anAFD, Gouvènans ak sekiritejen 2027Pa deklarePa deklarePa deklare
CARO ohadacAFD, Gouvènans ak sekiritejen 2028Pa deklarePa deklarePa deklare
Elaji pratik agwo-ekolojik yo, faz 3AFD, Agrikilti ak sekirite alimantèavr 2028Pa deklarePa deklarePa deklare
Operasyon fèmen ak kanpe (153)

153 operasyon. Apwouve jiska jodi a (stòk): 72.2 milyon dola ameriken, rapòte pou 93 sou 153. Dekèse nan FY2025-26 (koule): 8.7 milyon dola ameriken, rapòte pou 14 sou 153.

Tablo 6.Operasyon fèmen ak kanpe, milyon dola ameriken

Pa deklare pou okenn operasyon nan tablo sa a: balans pa dekèse.

Pwojè sipò pou agwofowèstri nan basen kafe yoAFD, Agrikilti ak sekirite alimantèjiy 20262020Fèmen11.2Pa deklare
Pwojè sipò pou agwofowèstri nan basen kafe yoAFD, Agrikilti ak sekirite alimantèjen 20262020Fèmen5.61.4
Levye a - CHT1105 - Ayiti - Sektè pwodiktifAFD, Finans ak sektè privedes 20222021Fèmen2.4Pa deklare
Ansanm pou AyitiAFD, Edikasyondes 20232022Fèmen1.91.9
Repons a risk pou yon devlopman dirabAFD, Anviwònman ak risk dezasokt 20212019Fèmen1.71.7
Repons a risk pou yon devlopman dirabAFD, Anviwònman ak risk dezassep 20252024Fèmen1.61.6
Lekòl la, leven rezilyans fas a kriz yoAFD, Edikasyondes 20232022Fèmen1.31.3
Fasilite Fanm, lapè ak Sekirite pou sipòte rezolisyon 1325AFD, Anviwònman ak risk dezasdes 20252025Fèmen1.21.2
Èd alimantè pwogramasyon 2020 - 1ye tranch - 209DBM1153MAEDI, Agrikilti ak sekirite alimantèdes 20202020Fèmen1.11.0
Dwa Timoun atravè yon Paran ki Responsab - faz 2AFD, Gouvènans ak sekiritemas 20262024Fèmen1.11.1

Operasyon aktif pa sektè

Pa deklare pou okenn operasyon nan tablo sa a: balans pa dekèse.

Tablo 7.Operasyon aktif pa sektè, milyon dola ameriken

Pòtfolyo operasyon aktif yo nan dat 18 oktòb 2026
SektèOperasyon aktifOperasyon ki apwouve, k ap fèt oswa k ap fèmen nan dat done yo.ApwouveTout angajman jiska jodi a sou operasyon aktif yo, apre anilasyon: yon stòk nan dat done yo.Milyon dola amerikenDekèse jiska jodi aTout dekèsman jiska jodi a sou operasyon aktif yo, jan chak patnè deklare yo.Milyon dola ameriken
Gouvènans ak sekirite1219.09.3
Agrikilti ak sekirite alimantè815.410.4
Edikasyon815.19.3
Sante614.112.5
Anviwònman ak risk dezas413.912.4
Pa afekte43.23.4
Pwoteksyon sosyal20.40.2
Tout operasyon aktif yo4481.157.5

Koule finansman, FY2021-22, milyon dola ameriken

Nouvo angajman, FY2021-22, milyon dola ameriken
Patnè finansmanKanalÒganizasyon ki aplikeSektèLafrans rive nan Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare: 17.0 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Lafrans rive nan Enstitisyon sektè piblik: 6.1 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an, kanal ki dedwi nan kalite òganizasyon yon lòt anrejistreman ba li)Enstitisyon sektè piblik rive nan Agence Française de Développement: 6.1 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an, kanal ki dedwi nan kalite òganizasyon yon lòt anrejistreman ba li)Agence Française de Développement rive nan Edikasyon: 5.7 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an, kanal ki dedwi nan kalite òganizasyon yon lòt anrejistreman ba li)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Expertise France AFETI: 4.4 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Expertise France AFETI rive nan Edikasyon: 4.4 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Fondasyon Konesans Ak Libete: 3.2 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Fondasyon Konesans Ak Libete rive nan Edikasyon: 3.2 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Agence d'Aide Coopération Technique et Développem: 1.9 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Agence d'Aide Coopération Technique et Développem rive nan Edikasyon: 1.9 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Centres GHESKIO: 1.8 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Centres GHESKIO rive nan Sante: 1.8 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Solidarite Laique: 1.3 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Solidarite Laique rive nan Edikasyon: 1.3 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Entraide Medicale Internationale: 1.1 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Inter Aide: 1.1 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Entraide Medicale Internationale rive nan Sante: 1.1 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Inter Aide rive nan Edikasyon: 1.1 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan PARTAGE: 0.8 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)PARTAGE rive nan Edikasyon: 0.8 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Le Groupement Iteca-Ayitika S.A.: 0.6 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Le Groupement Iteca-Ayitika S.A. rive nan Anviwònman ak risk dezas: 0.6 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Mouvement International Atd Quart Monde: 0.4 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Mouvement International Atd Quart Monde rive nan Gouvènans ak sekirite: 0.4 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Avocats Sans Frontieres: 0.4 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Avocats Sans Frontieres rive nan Gouvènans ak sekirite: 0.4 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Agence Française de Développement rive nan Pa afekte: 0.3 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an, kanal ki dedwi nan kalite òganizasyon yon lòt anrejistreman ba li)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Lòt òganizasyon ki aplike (1): 0.3 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Lòt òganizasyon ki aplike (1) rive nan Agrikilti ak sekirite alimantè: 0.3 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Lafrans: 23.1 milyon dola amerikenLafrans 23.1Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare: 17.0 milyon dola amerikenKalite òganizasyon benefisyè a pa deklare 17.0Enstitisyon sektè piblik: 6.1 milyon dola amerikenEnstitisyon sektè piblik 6.1Agence Française de Développement: 6.1 milyon dola amerikenAgence Française de Développement 6.1Expertise France AFETI: 4.4 milyon dola amerikenExpertise France AFETI 4.4Fondasyon Konesans Ak Libete: 3.2 milyon dola amerikenFondasyon Konesans Ak Libete 3.2Agence d'Aide Coopération Technique et Développem: 1.9 milyon dola amerikenAgence d'Aide Coopération Technique et… 1.9Centres GHESKIO: 1.8 milyon dola amerikenCentres GHESKIO 1.8Solidarite Laique: 1.3 milyon dola amerikenSolidarite Laique 1.3Entraide Medicale Internationale: 1.1 milyon dola amerikenEntraide Medicale Internationale 1.1Inter Aide: 1.1 milyon dola amerikenInter Aide 1.1PARTAGE: 0.8 milyon dola amerikenPARTAGE 0.8Le Groupement Iteca-Ayitika S.A.: 0.6 milyon dola amerikenLe Groupement Iteca-Ayitika S.A. 0.6Mouvement International Atd Quart Monde: 0.4 milyon dola amerikenMouvement International Atd Quart Monde 0.4Avocats Sans Frontieres: 0.4 milyon dola amerikenAvocats Sans Frontieres 0.4Lòt òganizasyon ki aplike (1): 0.3 milyon dola amerikenLòt òganizasyon ki aplike (1) 0.3Edikasyon: 18.3 milyon dola amerikenEdikasyon 18.3Sante: 2.8 milyon dola amerikenSante 2.8Gouvènans ak sekirite: 0.8 milyon dola amerikenGouvènans ak sekirite 0.8Anviwònman ak risk dezas: 0.6 milyon dola amerikenAnviwònman ak risk dezas 0.6Pa afekte: 0.3 milyon dola amerikenPa afekte 0.3Agrikilti ak sekirite alimantè: 0.3 milyon dola amerikenAgrikilti ak sekirite alimantè 0.3
Patnè finansman rive nan kanal
Patnè finansmanKanalLafrans rive nan Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare: 17.0 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Lafrans rive nan Enstitisyon sektè piblik: 6.1 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an, kanal ki dedwi nan kalite òganizasyon yon lòt anrejistreman ba li)Lafrans: 23.1 milyon dola amerikenLafrans 23.1Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare: 17.0 milyon dola amerikenKalite òganizasyon… 17.0Enstitisyon sektè piblik: 6.1 milyon dola amerikenEnstitisyon sektè piblik 6.1
Kanal rive nan òganizasyon ki aplike
KanalÒganizasyon ki aplikeEnstitisyon sektè piblik rive nan Agence Française de Développement: 6.1 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an, kanal ki dedwi nan kalite òganizasyon yon lòt anrejistreman ba li)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Expertise France AFETI: 4.4 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Fondasyon Konesans Ak Libete: 3.2 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Lòt (5): 2.5 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Agence d'Aide Coopération Technique et Développem: 1.9 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Centres GHESKIO: 1.8 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Solidarite Laique: 1.3 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Entraide Medicale Internationale: 1.1 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare rive nan Inter Aide: 1.1 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklare: 17.0 milyon dola amerikenKalite òganizasyon… 17.0Enstitisyon sektè piblik: 6.1 milyon dola amerikenEnstitisyon sektè piblik 6.1Agence Française de Développement: 6.1 milyon dola amerikenAgence Française de… 6.1Expertise France AFETI: 4.4 milyon dola amerikenExpertise France AFETI 4.4Fondasyon Konesans Ak Libete: 3.2 milyon dola amerikenFondasyon Konesans Ak… 3.2Agence d'Aide Coopération Technique et Développem: 1.9 milyon dola amerikenAgence d'Aide… 1.9Centres GHESKIO: 1.8 milyon dola amerikenCentres GHESKIO 1.8Solidarite Laique: 1.3 milyon dola amerikenSolidarite Laique 1.3Entraide Medicale Internationale: 1.1 milyon dola amerikenEntraide Medicale… 1.1Inter Aide: 1.1 milyon dola amerikenInter Aide 1.1Lòt (5): 2.5 milyon dola amerikenLòt (5) 2.5
Òganizasyon ki aplike rive nan sektè
Òganizasyon ki aplikeSektèAgence Française de Développement rive nan Edikasyon: 5.7 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an, kanal ki dedwi nan kalite òganizasyon yon lòt anrejistreman ba li)Expertise France AFETI rive nan Edikasyon: 4.4 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Fondasyon Konesans Ak Libete rive nan Edikasyon: 3.2 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Agence d'Aide Coopération Technique et Développem rive nan Edikasyon: 1.9 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Centres GHESKIO rive nan Sante: 1.8 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Solidarite Laique rive nan Edikasyon: 1.3 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Entraide Medicale Internationale rive nan Sante: 1.1 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Inter Aide rive nan Edikasyon: 1.1 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Lòt (5) rive nan Gouvènans ak sekirite: 0.8 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Lòt (5) rive nan Edikasyon: 0.8 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Lòt (5) rive nan Anviwònman ak risk dezas: 0.6 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Agence Française de Développement rive nan Pa afekte: 0.3 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an, kanal ki dedwi nan kalite òganizasyon yon lòt anrejistreman ba li)Lòt (5) rive nan Agrikilti ak sekirite alimantè: 0.3 milyon dola ameriken (òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an)Edikasyon: 18.3 milyon dola amerikenEdikasyon 18.3Agence Française de Développement: 6.1 milyon dola amerikenAgence Française de… 6.1Expertise France AFETI: 4.4 milyon dola amerikenExpertise France AFETI 4.4Fondasyon Konesans Ak Libete: 3.2 milyon dola amerikenFondasyon Konesans Ak… 3.2Sante: 2.8 milyon dola amerikenSante 2.8Agence d'Aide Coopération Technique et Développem: 1.9 milyon dola amerikenAgence d'Aide… 1.9Centres GHESKIO: 1.8 milyon dola amerikenCentres GHESKIO 1.8Solidarite Laique: 1.3 milyon dola amerikenSolidarite Laique 1.3Entraide Medicale Internationale: 1.1 milyon dola amerikenEntraide Medicale… 1.1Inter Aide: 1.1 milyon dola amerikenInter Aide 1.1Gouvènans ak sekirite: 0.8 milyon dola amerikenGouvènans ak sekirite 0.8Anviwònman ak risk dezas: 0.6 milyon dola amerikenAnviwònman ak risk dezas 0.6Pa afekte: 0.3 milyon dola amerikenPa afekte 0.3Agrikilti ak sekirite alimantè: 0.3 milyon dola amerikenAgrikilti ak sekirite… 0.3Lòt (5): 2.5 milyon dola amerikenLòt (5) 2.5

Twa grafik, youn pou chak pè kolòn, sou menm echèl.

Lajè yon koule pwopòsyonèl ak montan an.

Bwat patnè a mete ansanm 22.8 milyon dola ameriken nan dekèsman apre ranbousman operasyon li yo, lè yo pozitif ak 0.3 milyon dola ameriken, pati Ayiti nan aktivite plizyè peyi; nouvo angajman patnè a pou ane a rive 23.1 milyon dola ameriken.

Diferan fason yo ekri non yon menm òganizasyon parèt nan yon sèl bwat (varyant non). Lè yon anrejistreman pa bay kalite òganizasyon benefisyè a, yo pran l nan lòt anrejistreman dapre règ fiks (règ yo); chak koule di ki règ ki aplike.

Patnè finansman rive nan kanal2 koule
SotiRiveMilyon dola amerikenBaz idantifikasyon benefisyè a
LafransKalite òganizasyon benefisyè a pa deklare17.0òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
LafransEnstitisyon sektè piblik6.1òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an, kanal ki dedwi nan kalite òganizasyon yon lòt anrejistreman ba li
Kanal rive nan òganizasyon ki aplike13 koule
SotiRiveMilyon dola amerikenBaz idantifikasyon benefisyè a
Enstitisyon sektè piblikAgence Française de Développement6.1òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an, kanal ki dedwi nan kalite òganizasyon yon lòt anrejistreman ba li
Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklareExpertise France AFETI4.4òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklareFondasyon Konesans Ak Libete3.2òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklareAgence d'Aide Coopération Technique et Développem1.9òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklareCentres GHESKIO1.8òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklareSolidarite Laique1.3òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklareEntraide Medicale Internationale1.1òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklareInter Aide1.1òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklarePARTAGE0.8òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklareLe Groupement Iteca-Ayitika S.A.0.6òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklareMouvement International Atd Quart Monde0.4òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklareAvocats Sans Frontieres0.4òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Kalite òganizasyon benefisyè a pa deklareLòt òganizasyon ki aplike (1)0.3òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Òganizasyon ki aplike rive nan sektè14 koule
SotiRiveMilyon dola amerikenBaz idantifikasyon benefisyè a
Agence Française de DéveloppementEdikasyon5.7òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an, kanal ki dedwi nan kalite òganizasyon yon lòt anrejistreman ba li
Expertise France AFETIEdikasyon4.4òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Fondasyon Konesans Ak LibeteEdikasyon3.2òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Agence d'Aide Coopération Technique et DéveloppemEdikasyon1.9òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Centres GHESKIOSante1.8òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Solidarite LaiqueEdikasyon1.3òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Entraide Medicale InternationaleSante1.1òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Inter AideEdikasyon1.1òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
PARTAGEEdikasyon0.8òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Le Groupement Iteca-Ayitika S.A.Anviwònman ak risk dezas0.6òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Mouvement International Atd Quart MondeGouvènans ak sekirite0.4òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Avocats Sans FrontieresGouvènans ak sekirite0.4òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an
Agence Française de DéveloppementPa afekte0.3òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an, kanal ki dedwi nan kalite òganizasyon yon lòt anrejistreman ba li
Lòt òganizasyon ki aplike (1)Agrikilti ak sekirite alimantè0.3òganizasyon ki aplike ki nonmen nan operasyon an

Finansman imanitè ki deklare bay OCHA FTS

Tablo 8.Finansman imanitè yo rapòte bay OCHA FTS, ane sivil, milyon dola ameriken

2017Milyon dola ameriken2018Milyon dola ameriken2019Milyon dola ameriken2020Milyon dola ameriken2021Milyon dola ameriken2022Milyon dola ameriken2023Milyon dola ameriken2024Milyon dola ameriken2025Milyon dola ameriken2026Milyon dola ameriken
Finansman imanitè1.91.61.12.56.110.614.716.021.25.4

Sous

Done jiska 18 oktòb 2026
SousKonsilte nan dat
fts:2021:summary_gap18 oktòb 2026
To chanj (Rezèv Federal, FMI)18 oktòb 2026
IATI18 oktòb 2026
Pwogram Envestisman Piblik18 oktòb 2026
OCHA FTS, 2010 rive 202618 oktòb 2026
Site paj sa a

HaitiDocs. Lafrans. Pòtfolyo patnè yo, done jiska 18 oktòb 2026. https://www.haitidocs.org/portfolio/partners/france?lang=ht