HaitiDocs

Done / Pòtfolyo patnè yo

Done

Dekèsman patnè finansman yo deklare pou chak ane fiskal ayisyen (oktòb rive septanm): lajan yo peye bay yon lòt òganizasyon oswa patnè a depanse dirèkteman, jan chak sous deklare yo, an milyon dola ameriken. FY2026-27 te kòmanse 1 oktòb 2026; chif li yo rive jiska 18 oktòb 2026.

MeziDekèsmanNouvo angajman

ViTout tablo yoPa anePa patnè finansmanPa sektèAjans Nasyonzini yoKonpozisyonKonparezon ak CRS OCDE aPa tèm

Telechaje tablo sa yo (CSV)

Dekèsman konpare ak CRS OCDE a

Sistèm Rapò Kreditè yo (CRS) OCDE a gen dekèsman chak patnè finansman deklare bay OCDE pou Ayiti, pa ane sivil; yon ane pibliye apeprè yon ane apre li fini. Montan CRS ki la yo eksklii depans ki fèt nan peyi donatè a ak anilasyon dèt. Yo pa ajoute nan okenn chif sou paj sa yo. Definisyon: konparezon ak CRS OCDE a.

Tablo 6.Dekèsman pa ane sivil, pòtfolyo a bò kote CRS OCDE a, milyon dola ameriken

20232024
PatnèCRS OCDEDekèsman brit pou Ayiti chak patnè deklare bay Sistèm Rapò Kreditè OCDE a pou ane sivil la.PòtfolyoDekèsman patnè a nan pòtfolyo a pou menm ane sivil la.Pòtfolyo an % CRSDekèsman pòtfolyo a divize pa dekèsman CRS OCDE a pou ane sivil la.CRS OCDEMilyon dola amerikenPòtfolyoMilyon dola amerikenPòtfolyo an % CRS
Etazini293.3335.6114%397.3431.8109%
Gwoup BID157.9150.195%149.8151.8101%
Gwoup Bank Mondyal140.8135.096%148.8151.4102%
Kanada88.160.068%123.150.941%
Inyon Ewopeyen50.827.454%56.445.480%
Fon mondyal56.256.2100%41.041.0100%
Lafrans39.720.251%36.221.961%
Laswis21.217.482%25.418.272%
Laswèd8.610.2118%12.513.7110%
Japon15.2Anyen0%12.3Anyen0%
Gavi7.412.0164%11.719.0162%
Itali2.0Anyen0%11.18.778%
Espay10.0Anyen0%10.05.252%
Almay10.69.085%8.48.5101%
Climate Investment Funds6.8Anyen0%8.0Anyen0%
Tout patnè ki nan CRS la938.2844.590%1,090.3977.090%
Lòt patnè ki nan CRS la22 patnè
20232024
PatnèCRS OCDEPòtfolyoPòtfolyo an % CRSCRS OCDEMilyon dola amerikenPòtfolyoMilyon dola amerikenPòtfolyo an % CRS
Kore2.7Anyen0%7.3Anyen0%
Nòvèj7.67.396%5.35.298%
Adaptation FundAnyenAnyen4.4Anyen0%
Bank Devlopman Karayib9.81.718%3.3Anyen0%
Iland3.5<0.10%3.2<0.10%
Wayòm Ini<0.1<0.1148%3.23.2100%
Bèljik3.5Anyen0%3.2Anyen0%
Qatar0.4Anyen0%2.6Anyen0%
Fon pou anviwònman mondyal0.12.53,687%2.51.146%
Emira Arab IniAnyenAnyen1.2Anyen0%
Luxembourg0.9Anyen0%0.9Anyen0%
Taiwan, Lachin0.8Anyen0%0.8Anyen0%
Monaco0.2Anyen0%0.2Anyen0%
Slovenia0.1Anyen0%0.1Anyen0%
CyprusAnyenAnyen<0.1Anyen0%
LatviaAnyenAnyen<0.1Anyen0%
German Postcode LotteryAnyenAnyen<0.1Anyen0%
FenlannAnyenAnyen<0.1<0.1103%
AustriaAnyenAnyen<0.1Anyen0%
TürkiyeAnyenAnyen<0.1Anyen0%
Israel<0.1Anyen0%AnyenAnyen
Malta0.1Anyen0%AnyenAnyen

Sous

Done jiska 18 oktòb 2026
SousKonsilte nan dat
To chanj (Rezèv Federal, FMI)18 oktòb 2026
IATI18 oktòb 2026
IATI18 oktòb 2026
Relve kredi ak don IDA18 oktòb 2026
Done pwojè BID18 oktòb 2026
IFC Finances One18 oktòb 2026
Pwogram Envestisman Piblik18 oktòb 2026
USAspending18 oktòb 2026
USAspending18 oktòb 2026
Bank Mondyal, tèks dokiman yo18 oktòb 2026
Avi pasasyon mache Bank mondyal18 oktòb 2026
Pwojè Bank Mondyal18 oktòb 2026
Dokiman Bank Mondyal18 oktòb 2026
CRS OCDE, 2010 rive 202516 oktòb 2026
Site paj sa a

HaitiDocs. Done. Pòtfolyo patnè yo, done jiska 18 oktòb 2026. https://www.haitidocs.org/portfolio/data?lang=ht